Popile, 1.52 Milyon Dolar Değerleme Üzerinden Yatırım Aldı

Yeni nesil hediye platformu Popile, 1.52 milyon dolar değerleme üzerinden yatırım aldığını açıklayarak tekrar gündeme geldi.

popile yatırım
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

Dijitalleşen satın alma alışkanlıkları sayesinde hayatımıza giren yeni nesil hediye kavramı aynı zamanda yeni iş fikirlerini ortaya çıkarmaya da devam ediyor. Fikirler, yatırımcılardan da destek alıyor.

2020 yılının son çeyreğinde kullanıcılar ile buluşan ve müzisyen, futbolcu ile içerik üreticisi olanlar aracılığıyla kişiye özel kutlama mesajları sunan hediye platformu Popile, 1,52 milyon dolar değerleme yatırımı aldığını söyledi.

Şirket tarafından elde edilmiş bilgilere göre fikir aşamasından bu yana kendi kaynaklarını kullanarak ilerleyen girişim, yurt dışı merkezli 9 yatırımcının desteğiyle tohum finansman turunu da tamamladı.

Gelecek Planları Sürüyor

Konu ile ilgili açıklama yapan Popile Kurucu Ortağı Ertuğrul Uçar, ‘’Bir yıl önce sohbet arasında tamamen hayal olarak ortaya koyduğumuz fikirlerimiz Popile adı altında 28 Aralık 2020 tarihinde kullanıcılar ile buluşturuldu. Sadece ağustos ayında kullanıcı sayısı 1000’i aşmıştı. Ünlü isimler ile yaptığımız iş birlikleri ve arka plandaki ekibimiz hızlı bir şekilde büyümeye devam ediyor.’’ açıklamasını yaptı.

Gelecek hedeflerine değinen Uçar, ‘’Mehmet Ali Erbil, Mahmut Tuncer, Serdar Ortaç ve Ömür Gedik gibi birçok tanınmış ismi kullanıcılar ile bir araya getiriyoruz. Gelirlerin önemli kısmı ise sipariş sahiplerinin talepleri kapsamında seçtikleri STK’lara bağışlanıyor. İnsanların mutluluklarına ortak olarak ufak da olsa onların hayatlarına dokunmak asıl hedeflerimiz arasında.’’ dedi.

YORUMLAR