Pringles’ın Maskotunun Görünümü Değişti!

Pringles, 20 yılın ardından maskot tasarımını yeniledi.

pringles maskotu yenilendi
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

Pringles’ın maskotu Bay P(aka Julius Pringles), 2o yılın ardından ilk defa görünümünü değiştirerek 21. yüzyıl ile bütünleşti. 54 yaşındaki bıyıklı maskot artık modern emoji tarzı bir görünüme sahip. Bay P, iki yana ayrılmış saçlarını kaybetse de marka müdürü Florence Kayll onun her zamanki gibi yakışıklı göründüğüne inanıyor.

1967 yılında The New Yorker’dan Arch Drummond tarafından tasarlanan ve Simpsons’ların dahi bir bölümde konuk ettikleri ünlü maskotun yeni tasarımı hayranlarını da -eski- saçları gibi ikiye böldü.  Bazı insanlar bu “yenilikçi” makyajdan memnun değil. Alışkanlıklarımıza bağlı bir canlı türü olduğumuz için bu durum pek de şaşırtıcı değil. Her şeyin aynı kalmasından hoşlanırız.  

Kayll: “Şimdiye Kadarki En Cesur Görünüm”

Marka müdürü Florence Kayll, “Bay P, yıllarca  Pringles’ın sadık maskotu olduktan sonra  şimdiye kadarki en cesur görünümüyle hak ettiği makyaja ulaştı. Mr P’nin saçı gitmiş olabilir ama o yeni kaşları ile nispeten daha genç bakıyor ve İngiltere’deki 30. yaşını kutluyor. ” dedi. 

Yeni, minimalist logo aralık ayında ABD’de ve yıl başından bu yana diğer ülkelerde kullanıma sunuldu.

Pringles kıdemli pazarlama direktörü Gareth Maguire, son iki yıldır cips kutularına modern bir görünüm kazandırmak için çalıştıklarını bildirirken: “Dışarıdan görünüş yeni olsa da, her Pringlescan’ın içinde bulunan karşı konulmaz tadı değiştirmediğini ve her lokmanın parçası olan eşsiz atıştırma deneyimini kutladığını söylemekten gurur duyuyorum.” dedi.

YORUMLAR