PTT, Kargomat Cihazlarını Yaygınlaştırıyor

PTT AŞ, Kargomat cihazlarını yaygınlaştırmak istiyor. E-ticaret sitelerine entegre edilen bu pratik uygulama sayesinde siparişlerinizi 7 gün 24 saat teslim alabileceksiniz.

PTT sipariş teslimi
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

PTT, Kargomat cihazlarının kullanımı genişletiyor. 7 gün 24 saat boyunca teslimat avantajından yararlanabileceğiniz sabit Kargomat’lar e-ticaret siteleri ile entegre edildi. Böylece kendi e-ticaret sitesinden yapılacak alışverişleri de artırmak istiyor. 

PTT AŞ Genel Müdürü Hakan Gülten, geliştirilen hizmetin hedefleri hakkında şöyle konuştu:

“Bu hizmetimiz artık diğer e-ticaret sitelerinde de geçerli. Ülke ekonomimize önemli bir katkı sağlayan e-ticaret alanındaki aktif faaliyetlerimizi geliştirmeye devam ediyoruz. Şirket olarak, e-ticaret firmaları ile entegrasyon çalışmaları yaparak, gönderilerin teslim süreci için yeni bir dönem başlattık. Müşterilerimiz, artık alışveriş sonunda kendilerine en yakın Kargomat 7/24 cihazını teslim noktası olarak tercih edebiliyor ve gönderilerini istedikleri zaman cihazdan teslim alabiliyor”

kargomat teslimat

Evde Bulunmama Derdine Son

Kargomat’lar sayesinde kargo şirketleriyle herhangi bir sorun yaşamaktan da kurtulmuş olacaksınız. Çünkü teslimat noktası olarak seçtiğiniz Kargomat’ları mesai saatleriniz dışında kontrol edebileceksiniz. Şimdilik  İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Bursa, Eskişehir ve Kocaeli’de bulunsa da hem bu şehirlerin ilçelerinde hem de diğer tüm illerde bu girişimin yaygınlaştırılması hedefleniyor. 

Kargonuzun Kargomat’lara varış bilgisi,  telefonunuza SMS şeklinde gönderilecek siz de adresi verilen cihazdan günün 24 saati gidip siparişinizi teslim alabileceksiniz. Kargomat, sürekli olarak kameralarla takip edilen bir güvenlikli emanetçi özelliği taşır. Haznelerdeki ilgilere yere kimlik numaranızı ve akıllı şifrenizi girdiğiniz takdirde güvenli bir şekilde ürününüzü teslim alabilirsiniz. Eğer iOS ve Android telefonunuza Kargomat 7/24 uygulamasını indirirseniz akıllı şifreye gerek kalmadan barkod okuma teknolojisiyle de işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. 

İddialı uygulama, farklı dil seçenekleri de sunmakta. Türkçe dışında İngilizce, Almanca, Arapça ve Rusça destek de alabilirsiniz. 

YORUMLAR