Kripto Para Platformu Pundi X, Türkiye’deki İlk Fiziki Mağazasını Açtı

Pundi X kripto para platformu yeni gelir seçenekleri yaratabilmek ve kendi kripto para alım satım ofisini kurmak isteyenler için Türkiye pazarına girdi.

pundi x, kripto para
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

Kripto para birimlerine olan ilgi tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de sürekli artmaya devam ediyor. Dünya Ekonomik Forumu (WEF) tarafından yapılan çalışmalara göre kripto paralara en yoğun ilginin olduğu bölgeler arasında Türkiye’de yer alıyor.

Kripto para ticaretine yönelik global şirketler için önemli bir pazar olan Türkiye, dünya çapında da bu alanda dikkat çekiyor. Son olarak XPOS cihazlarından kripto para alım ve satım yapma imkanı veren kripto para devlerinden Pundi X Türkiye pazarına giriş yaptı.

İlk etapta limitli sayıda Pundi X bayiliği vererek büyümeyi amaçlayan ünlü şirket, kendi kripto para alım ve satım ofislerini kurmak ya da işletmelerine ek gelir kalemi yaratmak isteyen girişimcileri hedefliyor.

İlk Şube Sirkeci’de Açıldı

Şirketten gelen açıklamalara göre ilk Pundi X bayisinin İstanbul Sirkeci’de açıldığı duyuruldu. İlerleyen dönemlerde ise bayiliğin 100 ayrı nokta ile sınırlı olacağı söylendi. Bayilerin dörtte birinin İstanbul’da yer alması hedefleniyor.

İstanbul dışında İzmir, Ankara, Adana, Antalya ve Kuzey Kıbrıs başta olmak üzere Türkiye genelinde yerel yatırımcılar bayilik alabilecekler. Konu ile alakalı görüş bildiren Pundi X Türkiye Resmi Distribütörü OVO Dijital Servisler A.Ş.’nin Genel Müdürü Hakan Akyüz, ‘’Pundi X’in yeni nesil teknolojik altyapısını, Türkiye’deki tüketici ve girişimcilerin kullanımına sunabilmek için 1 yıldır çalışıyorduk. Pundi X iş birliğinden bir hayli mutluyuz.’’ açıklamasını yaptı.

YORUMLAR