Bisiklet Taksi Girişimi Rapido 52 Milyon Dolar Yatırım Aldı

Hindistan’da son yıllarda giderek popüler bir hale gelen bisiklet taksi platformu Rapido, 52 milyon dolar yatırım aldığını resmi olarak paylaştı.

rapido
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

Hindistan merkezli olan bisiklet taksi hizmeti Rapido duyurduğu yeni haber ile 52 milyon dolar C serisi yatırım turunu tamamladığını belirtti. 2015 yılında kurulan girişim, 100 Hint şehrinde iki tekerlekli bisikletler sunuyor.

Güney Asya pazarında Ola ve Uber gibi firmaların hakimiyet kurduğu kategoride rekabet ortamına giriş yapan Rapido, pandemi döneminde de zarar görenler arasındaydı. Şirket, yaptığı özel açıklamalarda Hindistan’ın birkaç farklı eyaletteki karantina uygulamasından etkilendiklerini ancak mevcut durumda %85 oranında iyileşme gözlemlediklerini söyledi.

rapido

Shell Ventures, Kunal Shah, Amarjit Singh Batra ve Yamaha gibi isimlerin finanse ettiği 52 milyon dolarlık C serisi yatırım turu, 15 milyonu aşkın kişiye hizmet veren platform için geleceğe yönelik yeni planların oluşmasını da sağlıyor.

Hedefler ve Planlar Genişliyor

Hizmet verdikleri 26 Hint şehrinde hızlı yerel teslimatta geçen yıldan bu yana kadar 4 kat büyüyen şirket, üç tekerlekli araçları da ekibine dahil ederek hizmet alanlarını bir hayli genişletmişti.

Rapido’nun kurucu ortaklarından olan Aravind Sanka, Rapido’nun önümüzdeki 18 aylık süreç içerisinde 50 milyondan fazla müşteriye hizmet vermeyi planladığını söyledi. Sanka, şirkete ait ürün ve iş modellerinin gelir elde potansiyelinin olduğunu da belirtti.

25 milyonu aşkın uygulama indirmesi ile gündeme gelen Rapido, Hindistan bölgesinin en hızlı büyüyen bisiklet taksi hizmetleri arasında yer alıyor. Ülkenin şehir içerisindeki ulaşım problemlerine çözüm getirmeye yönelik girişimlerde bulunan Rapido, müşterilerine uygun fiyatlı güvenilir yolculuk imkanı tanıyor.

YORUMLAR