Red Bull Türkiye’ye Özel Organik İçecek Koleksiyonunu Tüketicilere Sunuyor

Enerji içecekleri ile ünlenen Red Bull, Türkiye pazarına getireceği yeni organik içeceklerine ait farklı bilgileri büyük bir bekleme sonucunda paylaştı.

red bull
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

Jenerik bir marka olan Red Bull etkinlikler, ekstrem sporlar ve enerji içecekleriyle zihinlerde canlanıyor. 1997 yılında kurulan Red Bull, enerji içecekleri sektörü 2000’li yıllarda büyüme gösterirken hızlı bir şekilde global anlamda büyümeye devam ediyordu.

Sektör gelişmeye devam ederken neredeyse bütün markalar farklı aromalar ve bileşimlere sahip olan enerji içeceklerine ait çeşitler oluşturmuştu. Çaylı, meyveli, gazlı ve gazsız gibi birçok farklı enerji içeceği ile karşılaşabilmeniz mümkün.

Ürün İsimleri Belli Oldu

Türkiye’de soft içecek sektöründe gözlemlenen gelişme ise Coca Cola ve Pepsi’nin şekersiz kola üreterek bu içecekleri piyasaya sürmesi olmuştu. İki büyük marka, kolanın yeni tüketim alışkanlıklarından kötü etkilenmesini istemediğinden dolayı ürün yelpazesini genişletmeyi seçmişti.

Şekersiz ürün taleplerinin yanı sıra katkı maddesi ve koruyucu içermeyen içecek talepleri de gelmeye devam ediyordu. Tüketici taleplerine kayıtsız kalmayan Red Bull, Türkiye pazarına enerji içeceği kategorisine girmeyen farklı ürünler sunacağını belirtti. Organics by Red Bull etiketi taşıyan yeni ürünler arasında Simply Cola, Bitter Lemon, Ginger Ale, Tonic Water ve Viva Mate yer alıyor.

Red Bull ürün logosundaki marka ismini geri plana almak istiyor. Enerji içecekleri ile bütünleşen marka imajını biraz değiştirmek istiyor. Hem cam şişede hem de teneke kutularda satışa çıkacak olan içecekler geleneksel satış kanallarının taleplerini karşılayabilecek. İçecekleri ilk kez denemek isteyenler organicsbtredbulltur Instagram hesabında yer alan formu doldurarak şansını deneyebiliyor.

YORUMLAR