Robinhood, Dogecoin’in 2. Çeyrekte Kripto Gelirinin %62′sini Oluşturduğunu Söyledi

İkinci çeyrek için ilginç kazanç raporları sunan Robinhood, gelirinin ortalama %62’lik kısmının tamamen Dogecoin üzerinden oluşturulduğunu söyledi.

dogecoin, robinhood, bitcoin
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

Robinhood, Dogecoin’i şirket için potansiyel risk olarak değerlendirdi. Aynı zamanda yeni raporlar açıklayan Robinhood gelirinin %62’lik bölümünün Dogecoin üzerinden geldiğini de söyledi. Şaka amaçlı bir Bitcoin olarak ortaya çıkan Dogecoin, Elon Musk tweet’lerinden etkilendiği için bugün piyasadaki en volatil kripto para olarak değerlendiriliyor.

Robinhood firması Temmuz ayında şirketin halka açılmasından beri ikinci çeyrek kazanç raporunda, kripto para birimlerinin toplam gelirinin %41 olduğunu söylemişti. Robinhood aynı zamanda kullanıcıların Bitcoin ve Ethereum gibi paraları alıp satmasına da izin veriyordu.

dogecoin, bitcoin, robinhood

Risk Devam Ediyor

Doge şu an Robinhood için önemli miktarda gelen geliri oluşturuyor. Firma değişken yapının ise gelecekte planların değişmesine yol açabileceğini dile getirdi. Dogecoin’in sürekli değişen piyasasına ayak uydurmanın zor olduğunu söyleyen şirket ana gelir kaynaklarının da değişebileceğini vurguladı.

Ortaya çıktığı ilk günden beri Elon Musk’ın da tweet’leri sayesinde hızlı bir yükseliş kaydeden Dogecoin farklı alternatif coin’lere göre kıyaslandığı zaman daha riskli duruyor. Robinhood tam bu noktada ne gibi adım atacaklarını ise bilmediğini vurguluyor.

Robinhood için işlerin yolunda gitmesi senaryosunda ise şirket gelirinin Dogecoin’den elde ettiği yüzdelik payın artmasına kesin gözü ile bakılıyor.

YORUMLAR