Dünyanın İlk Robotik Pizzacısı Paris’te Açıldı

Pazzi, Paris'te robotik pizza restoranı açtı.

İlk robotik pizzacı
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

Pazzi, ilk Pazziria’sını 5 Temmuz’da Paris’in merkezindeki Beaubourg’da açtı. 7 yıllık araştırma ve geliştirme süreci ve 5 patent başvurusunun ardından Cyril Hamon ve Sébastien Roverso, dünyanın ilk robot restoranını açtı. 

Bu projeyle, benzersiz pizza şefi olan robotlar tarafından hazırlanan kaliteli, uygun fiyatlı pizza restoranının hedefi, herkesin her an erişmesini sağlamak. 

2019’da Val d’Europe alışveriş merkezinde açılan pilot  restoranın başarısı üzerine inşa edilen Pazzi, Beaubourg’da ilk Pazziria’sını açtı.  120 m²’lik restoran,  stratejik ve dinamik bir konumda. Saatte 80’e yakın pizza hazırlanıp yerinde veya evde yenilmek üzere teslim ediliyor.

Siparişler,  30 uzman, mühendis ve geliştirici tarafından tasarlanan yapay zeka destekli pizzabot, restoranın pizzalarını yapar. Pazzi’de robot yaptığı için standart pizzaları yemek zorunda da değilsiniz. İçeriklerin miktarını dilediğiniz gibi değiştirip kişiselleştirebilirsiniz. 

45 saniyede 1 pizza üretebilen ve pizza başına toplam 5 dakika olmak üzere bir seferde 6 pizza pişirebilen Pazzi, acelesi olan ve siparişlerini güvenle görebilen tüketicilere hızlı servis sunan teknolojik bir şeffaflık başarısı. 

Otonom restoran, sipariş vermekten pizzayı teslim almaya kadar tamamen dijital. Ekranlardan hazırlığın ilerlemesini takip ederken tarama ile donatılmış bir kutu sistemiyle teslim alabilirsiniz. 

YORUMLAR