Rollic Games, İzmir Merkezli Oyun Stüdyosu Uncosoft’u Satın Aldı

2020 Ağustos ayında büyük bir değerlemeyle Zynga ailesine dahil olan Rollic, High Heels!’ın partner stüdyosu olan Uncosoft’u satın aldı.

rollic, uncosoft
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

Geçtiğimiz yılın Aralık ayında Rollic, Onnect – Matching Puzzle oyununu tam 6 milyon dolara satın almıştı. Bugün gelen haberlere göre ise, şirketin yeni bir satın alma gerçekleştirdiği ortaya çıktı. 2020 senesinin Ağustos ayında Zynga’nın satın aldığı Rollic, High Heels! oyununu geliştirdiği yerli partner stüdyosu olan Uncosoft’u da satın aldığını açıkladı.

Satın alma anlaşmasının finansal kısmıyla ilgili ise net bir bilgi paylaşımı bulunmuyor. 2018 senesinde Edip Enes Çakır’ın kurduğu ve İzmir merkezli olan Uncosoft, mobil oyun geliştirme hedefiyle faaliyetlerine başlamıştı.

Global Yapımlara Devam Edilecek

Repair My Car, High Heels! ve 9PM Football Managers gibi oyunlar sunan Uncosoft, oyunlarını Rollic ile birlikte yayınlıyordu. 2021 yılının başlarında yayınlanan High Heels! oyunu 70 milyondan fazla indirilme sayısına sahip.

Rollic ile ortak değere sahip ürün odaklı ve yetenekli stüdyolardan destek almaktan keyif aldığını belirten Rollic kurucu ortağı ve CEO’su Burak Vardal, Uncosoft’un Rollic ailesine katılmasıyla İzmir’deki üretim güçlerini genişleteceklerini ve dünya çapındaki oyunculara yeni oyun tasarımlarıyla hitap edebileceklerini söyledi.

Global oyunlar sunmaya yönelik vizyonlarının Rollic ve Zynga’nın profesyonelliği ile güçleneceğini söyleyen Uncosoft CEO’su Edip Enes Çakır, son birkaç yıllık süreç içerisinde Rollic ve Uncosoft ekipleri arasında eşsiz bir uyum yakaladıklarını da belirtti.

YORUMLAR