Sentien Audio’dan Vücudun Bir Parçası Gibi Davranan Kulaklık

AirPods ve Neuralink cihazlarını bir araya getiren Sentien Audio imzalı kulaklık modeli vücudunuzun bir parçası gibi davranıyor.

sentienaudio elon musk kulaklık
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

Son dönemlerde pek çok farklı ürünün farklı markalar ile birleştiği görülüyor. Şimdi ise Elon Musk’ın çılgınca projesi ve dünyanın en fazla satan kablosuz kulaklık modelini bir araya getiren bir cihaz ortaya çıktı. Bu ürün için etkileyici bir klip çeken geliştiriciler daha şimdiden 730 bin dolarlık bağış toplamayı da başarmış durumda.

Sentien Audio’nun Çılgın Projesi Kickstarter’da

Bu kablosuz kulaklık modeli kulağınızın içerisine takılmıyor. Kemik iletim teknolojisi olan ürün, ses titreşimlerini duymanızı sağlıyor ve söylenene göre ses deneyimini son derece yüksek bir şekilde size aktarıyor. Kulak içine girmediği için yüksek sesten dolayı kulakların zarar görmesi gibi problemler de ortadan kalkmış oluyor.

Sentien Audio’nun geliştirdiği bu özel cihaz, başın arka bölgesine tutturulan özel bir düzenekle kullanılıyor. Kulaklıktaki ses ileten bölümler ise dokunmatik yapıda. Kontroller ise son derece pratik. TWS (True Wireless Stereo) kulaklık modelleri, Google Sesli Asistan’ı ve Siri’yi destekleyecek şekilde tasarlanıyor.

Kablosuz bağlantısı olan ürünün bu özelliği Bluetooth 5.0 ile elde ediliyor. IP55 su geçirmezlik özelliğiyle öne çıkan kulaklık şu an Kickstarter üzerinden fon toplamaya başlamış durumda. Satışa çıkacağı zaman ise fiyatının 229 dolar olacağı söyleniyor.

YORUMLAR