Sesli Asistanınız Alexa’nın Yenilik Başlıkları: Minions ve Corona

Amazon’un sesli asistanı Alexa’yı bilmeyeniniz yoktur. Son güncellemeler ile artık Covid testi bulmanıza yardımcı olabilecek.

Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

Amazon, geçtiğimiz hafta sesli asistan Alexa’ya birkaç yeni özellik yükledi. Kullanıcılarının bir süredir kişiselleştirilmiş alarmlarını kullanabildiği asistanımız bu yönden biraz daha geliştirilmiş. Yeni gelen haberlere göre artık alarmlar fenomen animasyon serisi Minions’un sesleriyle ayarlayanabilecek. Bu sesler karakterlerin ses tonuyla “Peep peep peep”, “Banana” veya “Boing Boing Boing” sözlerinden oluşuyor. Animasyonun sevenleri için güzel bir haber olan bu ses eklemi yalnızca Minions ile sınırlı değil. Minions’tan farklı olarak Disney, Sünger Bob, Jurassic Park ve Harry Potter sesleri de mevcut. Alarmınızı kurmak için “Alexa, beni Sünger Bob/Jurassic Park/ Harry Potter alarm tonuyla uyandır.” demeniz yeterli. Hemen söyleyelim, alarm seslerinin bazıları ücretsizken bazıları 1,99 dolardan başlayan fiyatlara sahip. Alarm seslerinizi doğrudan asistanınızdan isteyebileceğiniz gibi Alexa uygulamanızın Android sürümünden de seçip ekleyebilirsiniz. 
Şimdi daha faydalı bir özelliğinden bahsedelim. Alexa, son güncellemesi ile birlikte size en yakın corona virüs testi veya aşı yaptırabileceğiniz merkezleri söyleyebiliyor. Bunun için ona, “Nerede corona virüs testi yaptırabilirim?” diye sormanız yeterli olacak. Asistanınız yakındaki yerlerin listesini çıkaracak ve hatta isteğiniz dahilinde konumları arayabilecek de.  

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir