Shopify’ın Ödeme Aracı Shop Pay, Facebook ve Google’daki İşletmelere Açılıyor

Shop Pay kullanma imkanı bugünden itibaren Facebook ve Google’daki ABD bölgesine ait işletmelere açılıyor.

shop pay, shopify
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

Shopify ödeme servisi Shopify Pay, 2017 yılında tanıtılmıştı. Geçtiğimiz yıllarda Shop Pay adı altında hizmet vermeye devam eden servis, sosyal ticaret alanında da kendisini gösteriyor. Bugün paylaşılan bir blog gönderisinde ABD’de Facebook ve Google üzerinden satış yapan ticari işletmelerin Shop Pay servisinden yararlanabileceği bilgisi duyuruldu.

İşletmeler bu ödeme seçeneğinden yararlanmak için e-ticaret sitesi alt yapısı olarak Shopify kullanmak zorunda da olmayacaklar. Eski dönemlerde sadece Shopify kullanıcılarına sunulan Shop Pay imkanı, bugünden sonra kademeli bir şekilde ABD’deki işletmelere açılıyor.

Güncel Veriler de Paylaşıldı

Shop Pay, Facebook’ta satış yapan ABD’li bütün işletmelere önümüzdeki aylarda açılıyor. Google işletmeleri için ise 2021 yılının son ayları işaret ediliyor. Hızlı ödeme seçenekleriyle benzerlik taşıyan Shop Pay, ödeme sırasında kullanıcılardan çok fazla bilgi talep etmiyor.

Kullanıcıların ödeme süreçlerinde doldurduğu formları azaltırken, ödeme tek dokunuşla yapılabiliyor. Müşteri bilgilerini depolayan Shop Pay, elde ettiği verileri uçtan uca şifreleme ile koruma altında tutuyor.

Shopify tarafından gelen bilgilere göre Shop Pay, diğer ödeme seçeneklerine göre %70 daha hızlı ve 1.73 kat daha yüksek bir dönüşüm oranına sahip oluyor. Shopify’ın 10 Haziran tarihinde Affirm ile yeni bir iş ortaklığı kurması da sık sık gündeme gelenler arasında yer alıyor.

YORUMLAR