Dijital Mağazacılık Girişimi Shopalm İlk Yatırımını Aldı

İlk yatırımını alan Shopalm, sosyal medya üzerinden satış yapmak isteyen firmalara ve bireysel kullanıcılara online mağaza sahibi olma fırsatı sunuyor.

shopalm, e-ticaret, yatırım
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

Pandemi sürecinde online satış hizmetlerine yeni getirdiği çözümlerle kısa sürede yatırımcıların ilgisini çeken Shopalm, ilk yatırımını aldı. Bankalararası Kart Merkezi (BKM) eski Genel Müdürü ve Turkish Bank Yönetim Kurulu Üyesi Sertaç Özinal gibi isimlerin bulunduğu yatırımcı listesinde aynı zamanda Escort Bilgisayar Kurucusu ve Alesta Yatırım Yönetim Kurulu Başkanı Halil İbrahim Özer de bulunuyor.

Online mağaza hizmetinin yanı sıra ürün tanıtımlarına yönelik süreçleri de kolaylaştıran bu girişim kısa sürede büyük bir ilgi gördü. Anlaşma içerisinde olduğu kargo firmalarıyla kullanıcıların nakliyat ve takip işlemlerini avantajlı bir şekilde yapmalarını sağlıyor. Ayrıca stok takip, raporlama, sipariş takibi ve faturalandırma gibi süreçleri de Shopalm sayesinde tek bir panel üzerinden yönetme imkanı sunuyor.

Online Mağaza Altyapısı Hazırlanıyor

Bireysel kullanıcıların sosyal medya üzerinden satış yapacakları zaman yaşadıkları sorunları ortadan kaldırmayı hedefleyen girişimi hayata geçiren Shopalm Kurucu Ortağı ve Genel Müdürü Umut Yalçın, ‘’Pandemi süreci ile beraber bireysel satıcıların online alışveriş taleplerinin arttığını görüyoruz. İnsanlar kendi evlerinde üretebildikleri ürünleri sosyal medya platformları üzerinden satışa çıkarabiliyor. Sosyal medya üzerindeki satışların iş yükünün yüksek olması dikkatimizi çeken en önemli ayrıntılar arasındaydı. Bu sebeple, bireysel ve firmaların satış süreçlerine destek olmak için Shopalm’ı geliştirdik.’’ açıklamalarında bulundu.

Dijitalleşme döneminde güvenlik sebebiyle yaşanan kaygıları ve maliyeti ortadan kaldıran girişim, kullanıcıların kolay ve hızlı satış yapabilmelerine imkan sağlıyor. Yalçın, ‘’Ücretsiz sunulan online mağaza üzerinden link bazlı ödeme alma özelliğiyle sosyal medya hesapları üzerinden satışı kolay hale getiriyoruz’’ şeklinde konuştu. Ekibin hedefi ise Türkiye’deki satıcıları yurt dışı pazarında da rekabet edebilir hale getirmek.

YORUMLAR