Dijital Nakliye Platformu Shypple, 18,5 Milyon Euro Yatırım Aldı

2016 yılında kurulan Rotterdam çıkışlı Shypple, 18,5 milyon euro yatırım turunu kapattı. Milestone’u satın alarak bozulabilir kargo pazarına giriş yapacağını açıkladı.

shypple
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

2021 yılının Nisan ayında 7,14 milyon euro yatırımın ardından Rotterdam çıkışlı olan Shypple kargo taşımacılığı sektöründeki büyümeyi hızlandırabilmek için 18,5 milyon euroluk A2 serisi yatırım turunu başarılı bir şekilde tamamladığını açıkladı.

Bu özel gelişmeye ek olarak dijital nakliye platformu olan Shypple, Avrupa’nın bozulabilir kargo şirketi olan Milestone’u satın aldığını da duyurdu. Şirket, yeni satın alım ile beraber Asya, Orta Amerika ve Avrupa’da yeni ofisler açarak ağ ve gelir büyümesini hızlandırmayı planladığını söyledi.

shypple

3 Bini Aşkın Şirketi Birbirine Bağlıyor

Shypple kurucusu ve CEO’su olan Jarell Habets yaptığı özel açıklamalarda, Milestone’un satın adlıktan sonra bozulabilir ürün ve hava kargo taşımacılığı alanında küresel bir rekabetçi olabildiklerini belirtti. Habets, Avrupa, Latin Amerika ve Asya’da bbozulabilir ürün nakliyecilerinin ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri konusunda dijital bir nakliye hizmeti çözümleri getireceklerini de söyledi.

Dutch Founders Fund, Newtown Partners, InnovationQuarter ve BOM Brabant Ventures gibi yatırımcıların yer aldığı A serisi turunda Shypple hisseleri artırıldı. Milestone yöneticilerinin fonlamada yer alması şirketlerin ortak geleceklerine olan güvenlerini de göstermiş oldu.

Küresel ticareti daha pratik bir hale getirme hedefi olan Shypple, bütün ürün siparişleri ve gönderileri için 7 gün 24 saat boyunca gerçek zamanlı durum ve konum verilerini aktarıyor. Tedarik zincirleri üzerinde uçtan uca şeffaflık sağlayan şirket, 3 bini aşkın şirketi birbirine bağlıyor.

YORUMLAR