Silinen Instagram Mesajlarını Nasıl Geri Yükleriz?

Farklı yöntemlerden yararlanarak Instagram mesajlarınızı geriye getirebilirsiniz.

instagram
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

Gündelik hayatınızda mesajlaşma için birçok farklı uygulama kullanıyor olabilirsiniz. Asıl amacı mesajlaşma olan uygulamaların yanında Instagram gibi platformlar üzerinden de mesajlaşıyorsanız bazı zamanlarda çeşitli aksilikler meydana gelebilir. Sizin için önemli olan mesaj trafiği zaman zaman istemeden de olsa silinebilir. Ancak silinen mesajlarınızı bazı yöntemleri deneyerek geriye getirebilmeniz de mümkün. Bunun için birkaç adım denemeniz yeterli olabilir. Adımlara geçmeden önce silinen mesajları geri getirme yöntemlerinin iOS ve Android cihazlarda farklılık gösterdiğini unutmamalısınız.

instagram

iOS için Instagram Silinen Mesajları Geri Getirme Yöntemi

Silinen mesajlarınız iOS işletim sisteminde iCloud ya da iTunes üzerinden yedekleme sayesinde geriye getirilebilir. Bunun için ‘’Dosya > Aygıtlar ve Yedekten Geri Al’’ adımını uygulayabilirsiniz. Dosyaları yedeklemek istiyorsanız Dosya > Aygıtlar ve Yedekle seçeneklerini takip ederek yedeklemeyi başlatabilirsiniz.

Android için Instagram Silinen Mesajları Geri Getirme Yöntemi

Android işletim sisteminde silinen mesajlarınızı geriye getirmek istiyorsanız üçüncü parti bazı yazılımlar kullanmanız gerekebilir. Bu yazılımlar arasında ücretli ya da ücretsiz farklı seçenekler bulabilirsiniz.

Bu uygulamaları kullanmanın sorumluluğunun tamamen sizlerde olduğunu unutmamalısınız. Uygulamalar arasında zararlı yazılım içerebilen türdeki tehlikeli olanlar ile karşılaşabilirsiniz.

Instagram Mesajlarını Facebook Üzerinden Geri Getirme

Instagram mesajları gönderdiğiniz kişiden mesajlarınız silindiyse Facebook ve Instagram hesaplarınız da birbirine bağlı ise mesajları geri getirebilirsiniz. Bunun için Facebook Gelen Kutusu’na girmeniz yeterlidir.

Herhangi bir tarayıcı üzerinden Facebook’a giriş yaptıktan sonra Instagram hesabınızla bağlı olan Facebook hesabınız üzerinden oturum açabilirsiniz. Gelen Kutusu’nu kontrol ederek Instagram Direct mesajlarınıza ulaşabilirsiniz.

instagram mesajlar

Instagram Verileri Üzerinden Silinen Mesajları Geri Getirme

Silinen mesajlarınız Instagram sunucularında saklanabilir yapıdadır. Fotoğraflar, videolar ve mesajlar ile yorumlar dahil olmak üzere paylaştığınız tüm Instagram verileri indirebileceğiniz şekilde sizlere sunulur.

Tarayıcınızdan Instagram web sitesine gittikten sonra giriş yapabilir ve sağ üst köşedeki Hesap Ayarları simgesine tıklayarak profilinize gidebilirsiniz. Gizlilik ve Güvenlik bölümüne girdikten sonra Veri İndirme kısmına gelerek İndirme İste butonuna tıklayabilirsiniz.

Kimliğinizi doğruladıktan sonra e-posta adresinizi girerek ilerleyebilirsiniz. Instagram şifrenizi bir kez daha girdikten sonra İndirme İste butonuna tekrar tıklayabilir ve Instagram verilerinizi e-posta adresinize alabilirsiniz.

E YANİ?
Bazı kullanıcı hatalarından veya özel sebeplerden dolayı Instagram mesajlarınız silinmiş olabilir. Silinen mesajları geriye getirebilmenin kesin ve net bir yolu olmasa bile birkaç farklı yöntem deneyerek mesajlarınızı geriye getirmeyi deneyebilirsiniz. Bunun için iOS ve Android işletim sistemlerine özel yöntemlerden yararlanabilirsiniz. Mesajların güvenilir şekilde saklanabilmesi için ise yedekleme özelliklerinden mutlaka yararlanmalısınız. Kaybolan mesajları geri getirmenin en garanti yolunun bu olduğunu unutmamalısınız.
YORUMLAR