Size&Me 125 Bin Dolarlık İkinci Büyük Yatırımın Aldı

Mayıs ayında ilk yatırım turunu gerçekleştiren yerli girişim Size&Me, 2 ayın ardından yeni bir yatırım daha alarak tekrar gündeme geldi.

size&me
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

Mayıs ayında 1 milyon dolarlık değerleme üzerinden yatırım aldığı ortaya çıkan yerli girişim Size&Me’nin girişimcilerden elde edilen bilgiler doğrultusunda ikinci yatırım turunu da tamamladığı ortaya çıktı.

Girişim, ikinci yatırım turunda Cengiz Polatdemir ve Mesut Polatdemir’den 1.25 milyon değerleme üzerinden 125 bin dolarlık yatırım aldı. Oranlara bakıldığı zaman %10’luk bir hisse verildiği ortaya çıkıyor.

Yatırımlar Devam Edecek

Size&Me online tekstil alışverişlerinde insanların farklı markalarda, farklı ürünlerde doğru bedeni bulabilmesini sağlıyor. Böylelikle beden uyumsuzluğu sebebiyle ortaya çıkan iadelerin de önüne geçilmiş oluyor.

Girişimciler aldıkları yatırımı yapay zeka kısmına kaynak olarak ayırmayı da düşünüyor. Aynı zamanda operasyonların büyümesinden ötürü insan kaynaklarına yatırım yaparak, ekiplerini de büyütmek istiyorlar. Hedefler arasında ise ilk olarak lokal pazarda daha fazla marka ile iş birliği yapmaları var.

İlk yatırımı çekirdek ekibini kurabilmek için kullanan ve ilk ürünlerini ortaya çıkaran girişim, doğru bedenleri sunabilmek için %92 civarlarında isabet oranıyla hareket ediyor. Amazon platformunun da denediği bir sistem ile ilerleyen ekibin atırım ile beraber yapay zekaya daha fazla yatırım yapacağı söyleniyor.

YORUMLAR