SketchAR ile Çizimlerinizi NFT’ye Dönüştürebilirsiniz

SketchAR cephesinden gelen yeni haberlere göre kullanıcıların yarattığı dijital eserlerin NFT’ye dönüştürülebilmesinin mümkün olabileceği ortaya çıktı.

sketchar, nft
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

Artırılmış gerçeklik ile çizimi bir araya getiren uygulama olarak karşılaştığımız SketchAR, son yılların popüler konularından biri olan NFT’ler için önemli bir adım attı. Gelen yeni bilgilere göre SketchAR, kullanıcıların oluşturduğu çizimleri NFT’ye dönüştürmelerine imkan sağlayabilecek.

Temelde sanatçılar için kullanıma açılan çizim uygulaması SketchAR, sanatçıların oluşturduğu dijital eserlerin benzersiz ve özgün olduğunu onaylayarak NFT olarak kabul edilmesini sağlıyor. SketchAR tarafından sunulan özellik ile beraber sanatçılar eserlerini kolay bir şekilde NFT’lere dönüştürebilecekler.

2017 yılında Aleksandr Danilin ve Andrey Drobitko tarafından Litvanya’da hayata geçirilen SketchAR, yapay zeka desteği sayesinde artırılmış gerçeklik teknolojisini çizim ile bir araya getiriyor. 2020 yılında popüler olan NFT’ler 202 yılında da yoluna hızlıca devam ediyor.

NonFungible tarafından paylaşılan bilgilere göre 2021 yılının ilk çeyreğinde NFT’ler için 2 milyar dolar harcandığı ortaya çıktı. 2020 yılının son dönemlerine göre kıyaslama yapıldığı zaman %100 oranında büyüme olduğu görülüyor.

YORUMLAR