Solarisbank, Rakibi Contis’i Satın Aldı

Solarisbank 224 milyon dolar yatırım aldıktan sonra Birleşik Krallık merkezli rakibi Contis’i satın aldı.

solarisbank contis
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

Berlin merkezli bankacılık hizmet platformu Solarisbank, 1,65 milyar dolar değerleme üzerinden 224 milyon dolar D serisi yatırımı topladıktan sonra hedefini Batı Avrupa’yı fethetmeye çevirdi. Bunun için attığı ilk adımsa önemli rakiplerinden Contis’i satın aldı. 

1,65 milyar dolarlık yatırım turu, Pathway Capital Management, CNP (Groupe Frère), Ilavska Vuillermoz Capital, yabeo Capital, BBVA, Vulcan Capital ve HV Capital’in katılımıyla gerçekleşti. 

2015 yılında kurulan Solarisbank, şirketlerin API üzerinden dijital banka hesapları, ödeme kartları, borç verme hizmetleri ve dijital varlık saklama gibi kendi finansal hizmetlerini sunmalarına yardımcı olur. Firma kısa süre önce tüm teknoloji yığınını AWS bulutuna ve tüm ortaklarını tamamen kendi geliştirdiği çekirdek bankacılık sistemine taşıdı.

Solarisbank CEO’su Roland Folz, yatırım turundan genişleme hedeflerinden şu sözlerle bahsetti: “Son 12 ayda azimli ekibimiz iddialı genişleme yolculuğumuzda önemli önemli dönüm noktalarına ulaştı. Finansman, onların olağanüstü çalışmalarının sonucudur ve finansal hizmetlerin yaşamla kusursuz bir şekilde senkronize olduğu bir dünya yaratma vizyonumuzu daha da güçlendirecektir.” 

YORUMLAR