Sony’nin Boyun Hoparlörleri Uzaktan Çalışanlar için Geri Döndü

Sony, yeni giyilebilir hoparlör SRS-NB10'u duyurdu.

sony-hoparlör
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

Pandemi ile birlikte uzaktan çalışmak yeni normallerimizden biri haline geldi. SRS-NB10, temelde bir bluetooth hoparlör ve özellikle uzun süreli oturumlar için geleneksel kulaklık kullanımı kaynaklı rahatsızlıkları ortadan kaldırma iddiasına sahip. Çünkü omuzlara oturacak şekilde tasarlanır. 

Video konferans için optimize edilen yeni Sony cihazı, yüksek kaliteli hoparlörünün yanında 20 saate kadar kesintisiz olarak kullanılması ile de göze çarpıyor. Buna ek olarak , yalnızca 10 dakikalık şarjla bir saatlik kullanıma hazır hale gelen hızlı şarj özelliği de var. 

Sony SRS-NB10, iki cihaza aynı anda bağlanabiliyor. Akıllı telefonunuzda müzik dinliyor ve bir telefon görüşmesi alıyorsak, ses moduna geçmek için uygun seçiciyi kullanmanız yeterli. Telefon görüşmesinin sonunda cihaz otomatik olarak ikinci cihazda müzik çalmaya döner. 

Sony Electronics’den Daisuke Kawaguchi, giyilebilir hoparlör ile ilgili şunları söyledi:  “Yeni NB10, herkesin iş günü boyunca güç sağlayabilecek etkileyici yeni özellikler sunan mükemmel bir evden çalışma ürünü. Rahat tasarımı ile müşteriler çevrelerindeki dünyayı kapatmadan bunu tüm gün boyunca sürdürebilirler.”

Başlıca Özellikler

Ses Kalitesi

NB10 kişisel ses için optimize edilmiştir, böylece kullanıcı sanal toplantılarını ve telefon görüşmelerini odadaki diğer kişileri rahatsız etmeden net bir şekilde duyabilir. 

Tüm Gün Giyme Rahatlığı

Hafif ve rahat olan bu kablosuz boyun bantlı hoparlör, evden çalışma yaşam tarzı için mükemmel. Omuzlara ağırlık bindirmeden hafif bir şekilde oturan kulaklık, kullanıcıların  iş günü boyunca aramaları dinlemek ve akşamları podcast’lerin ve müziğin keyfini çıkarması için kullanılır. 

Güçlü ve Pratik

20 saate kadar pil ömrü olan hoparlör,  iş görüşmeleri, müzik çalma listeleri, TV şovları ve diğer tüm işlemler için kullanılır. 10 dakikalık bir hızlı şarjla  dahi 1 saat boyunca kullanabiliyorsunuz. 

Görünüm

NB10, birinci sınıf bir görünüm ve yüksek kaliteli kumaş kaplama ile şık ve basit bir giyilebilir kulaklık. %10’dan daha az plastik içeren kulaklık, Sony’nin ürün ve uygulamalarının çevresel etkisini azaltma taahhüdünü yansıtıyor. 

YORUMLAR