Sony, PlayStation’a Ekleyeceği Sohbet Özelliği için Discord ile Ortaklık Kurdu

Satın alınacağı iddiaları ile gündeme gelen Discord’un Sony ile yeni bir ortaklık kuracağı bilgileri ortaya çıktı. Entegrasyon çalışmaları 2022'de gelebilir.

sony, discord, playstation
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

Discord, dünya çapında aylık ortalama 140 milyonu aşkın kişi tarafından kullanılıyor ve yükselişine hız kesmeden devam ediyor. Son dönemlerde dikkatleri üzerine iyiden iyiye çekmeye başlayan uygulama geçtiğimiz haftalarda bazı dedikodulara da karıştı.

Microsoft’un gözünün Discord platformunda olduğu ve Discord’u satın almak için 10 milyar dolarlık bir ödemeyi düşündüğünü söyleniyordu. Microsoft’un son yıllarda oyun dünyasına yönelik yaptığı bu adımlar düşünüldüğü zaman kulağa mantıklı gelen bu satın alma işlemi gerçeğe dönüşmedi.

Discord ile ilgili planlar yapan tek şirketin Microsoft olmadığı da ortaya çıktı. Oyun sektörünün önemli yıldızları arasındaki Sony’nin de yarışa dahil olduğu öğrenildi. Sony Interactive Entertainment CEO’su Jim Ryan’ın yaptığı açıklamaya göre, Sony ile Discord’un sosyal oyun deneyimlerini iyileştirmek için ortak oldukları ortaya çıktı.

2022’de PlayStation Network’e Discord Entegre Edilecek

Discord ve PlayStation deneyimlerini gelecek yılın başlarında konsol ve mobil cihazlarda bir araya getireceklerini belirten Sony ekibi, insanların bir arada iletişim kurarak daha keyifli bir oyun deneyimi yaşayacaklarını söyledi.

Henüz bu entegrasyon çalışmalarının detaylarının ne şekilde olacağı ve ne zaman kullanıma sunulacağıyla ilgili kesin bilgiler ise gelmiş değil. Xbox ile Discord entegrasyonu da uzun yıllardır yapılabiliyordu. Fakat bu entegrasyon biraz kısıtlı ve sadece Discord’da yer alan arkadaşlarınızın hangi oyunları oynadığınız görmesi gibi basit özelliklere sahipti. Sony ve Discord ortaklığı içerisinde bu özelliklerden çok daha fazlası gelecek gibi gözüküyor.

YORUMLAR