Sadece Arkadaşlarınızın Fotoğraflarını Paylaşabileceğiniz Sosyal Medya Uygulaması: Poparazzi

Poparazzi, kendi fotoğraflarınız yerine çevrenizdeki tanıdıklarınızın fotoğraflarını paylaşabileceğiniz, rakamların hiçbir anlam etmediği bir uygulama.

poparazzi, sosyal medya
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

Poparazzi, ne yaptığınız ile değil arkadaşlarınızın neler yaptığı ile ilgili bir uygulama olarak ortaya çıktı. Instagram’ın neredeyse zıttı olan bu uygulamada beğeni, yorum ve takip gibi insanları yarışa sokabilecek faktörler yer almıyor. Bu platformdaki tek amaç arkadaşlarınız ya da yakınlarınızla eğlenmeniz oluyor.

Yeni olmasına rağmen App Store üzerinde en fazla indirilenler listesine giren uygulama da bir fotoğraf yüklediğiniz zaman size fotoğraftaki kişinin kim olduğunu belirtiyor. Bunun karşılığında yazacağınız ismin Poparazzi hesabına sahip olması bekleniyor. Böylelikle kendi fotoğrafınızı paylaşmanız da engelleniyor.

Takipçi ve Beğeni Sayıları Yok

Uygulama içerisinde takipçi sayılarıyla ilgili bilgiler yer almıyor ve fotoğraflara emojiler üzerinden tepki veriliyor. Bunun amacının sadece eğlence olduğu söyleniyor. Uygulama fotoğrafları düzenlemenize de herhangi bir şekilde izin vermiyor.

Uygulamada bazı pürüze yol açabilecek özellik de yer alıyor. Adres defterinizi uygulamaya aktarmak isterseniz, sevmediğiniz ya da takip etmek istemediğiniz insanları seçebilme gibi bir şansınız yok. Bunun yerine uygulama, adres defterinden alınmış kişileri doğrudan takip etmeyi tercih ediyor. Fotoğraflarınızı kimlerin görebileceği ve göremeyeceği konusunda da yetersiz bilgiler var.

Anı paylaşıp takipçi sayıları ya da gelecek iyi veya kötü yorumlarla ilgilenmemenizi sağlayan Poparazzi, mevcut olarak kullanılan sosyal medya uygulamalarında geçirilen vaktin tekrar gözden geçirilmesini de sağlıyor.

YORUMLAR