Sosyopix, Çevrim İçi Çiçek Pazarına Adım Atıyor

Geniş hediye ürünleri yelpazesi sunan e-ticaret girişimi Sosyopix, şimdi de çevrim içi çiçek pazarına dahil oluyor.

çiçek bakımı hediyelik
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

2014 yılında e-ticaret dünyasına giriş yapan Sosyopix yıllar içinde vizyonunu ve kullanıcı havuzunu genişleterek bugünün en önemli hediye platformlarından biri oldu. Dinamizmini düşürmeyerek hizmet alanını genişletme kararı alan şirket Sosyopix Flowers ile çevrim içi çiçek pazarına da giriş yaptı.    

Kendi çiçek tasarımcıları olan şirket, canlı buket çiçekçiliğini kendi müşteri tabanına mevsiminde ve günlük olarak hazırlayacağını söylüyor. İstanbul içinde aynı gün teslimat imkanı sunan platform, tüm Türkiye’ye nefes alınabilir kutular içinde kargo ile gönderim yaptıklarını belirtiyor. Çiçek buketlerinin, hazırladığınız nota uygun olarak bir araya getirilmesi ve son şeklini alması bu tarz hediyeleri her zamankinden daha özel hale getirebilir. Hediye çiçek kutunuzun içinden onlara nasıl bakılacağını anlatan bakım kartları ve uzun ömürlü olması için çiçek besini çıkıyor. Büyük markaların hala atladığı bu ekler aslında canlı hediye olarak çiçeğin de değerini artırıyor. 

Kurucu Emre Abat, “Sosyopix kullanıcıları, uzunca bir süredir platformumuzda çiçek de görmek istediklerini paylaşıyordu. Biz de hem kullanıcılarımızı dinledik, hem de “hediyenin yeri” olma hedefimiz için olmazsa olmaz konumdaki çiçek pazarına adım atmak istedik. Sosyopix Flowers markasıyla operasyon ve üretim merkezimizin bir bölümünü çiçek üretimine göre yeniden tasarladık. Alışılagelmiş çiçek gönderimlerinden farklı olarak, yüzlerce seçenek yerine 15-20 tür mevsim çiçeğinden oluşan ve çiçek tasarımcıları tarafından dizayn edilen çiçek buketleri sunuyoruz. Dağıtım esnasında zarar görmemesi için de çiçeklerin nefes alabileceği özel kutular ürettik. Böylece Türkiye’nin dört bir yanına çiçek gönderme yeteneği kazanırken, İstanbul içinde öğlene kadar verilen siparişleri de aynı gün ulaştırabiliyoruz. Ayrıca çiçeklerin gittiği evdeki ömrünü daha uzun tutabilmek için çiçek kutularımızın içerisine çiçek bakım kartı ve vitaminlere de yer veriyoruz.” açıklamasında bulundu. 

Research and Markets’ın son raporuna göre küresel kişiselleştirilmiş hediye pazarı 2020 yılında 25,8 milyar dolar büyüklüğe ulaşmış durumda. Halihazırda Türkiye içinde alanında önemli bir konumda olan Sosyopix, yeni girişimiyle vizyonunu daha da genişletmiş gibi görünüyor. 

YORUMLAR