Spotify, Facebook’a Entegre Ediliyor

Spotify ile ortaklığını genişleten Facebook, Spotify podcast, şarkılar ve listelerinin kendi uygulamalarında çalmasına izin verecek.

spotify, facebook, mark zuckerberg
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

Facebook CEO’su Mark Zuckerberg, dün yaptığı yeni bir açıklama ile dünyanın en büyük çevrimiçi müzik servisi olan Spotify ile iş birliklerini güçlendiren “Project Boombox” adında yeni bir girişime başladıklarını duyurdu. Zuckerberg’e göre yeni girişim ile Facebook uygulamalarında gezerken Spotify dinleyebilmek mümkün hale gelecek.

Spotify uygulaması arka planda müzik çalarken Facebook uygulamalarını da kullanabilmek mümkün hale getirilmişti. Fakat yeni özellikle birlikte Spotify’ın uygulamasını ya da web sitesini açmaya ihtiyaç duymadan doğrudan Facebook uygulamalarının içinden Spotify şarkıları ve çalma listeleri oynatılabilecek.

Test Aşamalarına Giriş Yapıldı

Yeni özelliğin içerik oluşturucuların Facebook hizmetlerindeki deneyimi iyileştirmeye odaklanmış bir ürün olduğu da söyleniyor. Özellikle müzisyenler Spotify’da yayınlanan şarkılarını direkt Facebook uygulamalarında paylaşmak ve takipçilerine daha hızlı bir şekilde erişebilmek istiyorlar. Bu yeni özellik sayesinde artık bu durum da mümkün hale geliyor.

Konu ile ilgili Facebook’a yakınlığıyla bilinen kaynaklar tarafından yapılan haberlere göre Facebook’un yeni Spotify entegrasyon sistemi şarkılarla birlikte podcast’leri de destekleyecek. Meksika ve Tayland gibi ülkelerde test edildiği ortaya çıkan özelliğin 1 hafta gibi bir süre içerisinde tüm kullanıcılara aktarılacağı söyleniyor.

YORUMLAR