Spotify’a “Müzik Zevki Karşılaştırma” Özelliği Geldi!

Spotify, kullanıcıların kendi aralarında müzik zevklerini karşılaştırabilecekleri yeni bir özelliğini bugün duyurdu. Özellik çalma listelerini karşılaştırıyor.

spotify
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

En popüler çevrim içi müzik platformları arasındaki Spotify, ‘’Blend’’ adını verdiği yeni özelliğini kullanıcılara açtı. Türkiye’ye henüz gelmeyen bu özellik, müzik zevkinizi arkadaşlarınız ile kıyaslamanıza destek veriyor. Spotify kullanıcıları, arkadaşlarının katılımları ile ortak çalma listeleri yaratabiliyorlardı.

spotify blend, spotify

Bu ortak çalma listeleri sayesinde herkes kendi sevdiği içerikleri listeye ekleyebiliyordu. Bu tarz çalma listeleri, Blend sayesinde kategorize edilerek kıyaslanacak. Çalma listesi oluşturduğunuz arkadaşlarınız ile zevklerinizin ne kadar uyduğunu yüzde oranları ile görebileceksiniz.

Türkiye’de de Kullanıma Açılıyor

Spotify Blend adlı özelliği, profillere eklenen yeni bir seçenek aracılığıyla kullanıma alacak. Bu kapsamda, takipleştiği bir kullanıcıyı Blend’e davet eden kullanıcılar, davet kabul edildiği zaman çalma listesi oluşacak. İki kullanıcının eklediği şarkılar ile oluşturulacak olan liste, yapılan ölçümler ile iki kullanıcı arasındaki müzik zevkinin ortak yönlerini ortaya çıkaracak.

Spotify, yeni özelliğin dünya çapındaki bütün ücretsiz ve premium kullanıcılar tarafından deneyimlenebileceğini söylüyor. Uygulamanın Türkiye’deki Android ve iOS sürümlerinde ise henüz bu özellik bulunmuyor. Fakat önümüzdeki günlerde gelecek yeni bir güncelleme ile Türkiye’deki kullanıcıların da bu özellikten yararlanacağı söyleniyor. Özelliğin Last.fm benzeri bir algoritma ile çalışabileceğine kesin gözü ile bakılıyor.

YORUMLAR