Spotify’dan Paylaşım için Yeni Özellikler

Spotify, sosyal medya platformlarındaki kullanıcıların müzik ve podcast paylaşımları için yeni özelliklerini ortaya çıkardı.

spotify canvas, spotify
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

Sosyal medya platformlarında birçok kişi sevdiği şarkıları paylaşıyor. Bunları podcast’ler de takip ediyor. Ancak Spotify kullanıcıları, sosyal medyada paylaşım yapacakları müzik ve podcast’ler konusunda biraz sınırlı kalıyordu.

Spotify, kullanıcılara sevdikleri podcast ve müzikleri paylaşabilmeleri için üç ayrı yeni yol daha getirdi. Bugün itibariyle podcast’ler kullanıcılar tarafından diledikleri yerlerde paylaşılabilecekler. Canvas’ı kullanabilmek için artık sadece Instagram hikayelerine bağlı kalınmayacak.

Yeni gelen zaman damgalı podcast paylaşımı, dinlediğiniz podcast’lerin istediğiniz kısmını paylaşabilmenizi sağlıyor. Örneğin, takipçileriniz veya paylaşmak istediğiniz kişinin podcast’in sadece 20. Dakikasından sonraki bölümünü dinlemesini istiyorsanız paylaşımı bu şekilde yapabileceksiniz.

Canvas’lar Snapchat’te Paylaşılabilecek

Müzik dinleme ekranına 3 ile 8 saniye arasında süren ve sürekli başa dönebilen video klip döngüleri ekleyen Canvas, bugüne kadar sadece Instagram hikayelerinde görülüyordu. Ancak yeni özellik ile beraber Snapchat hikayelerinde de Canvas’lar görünecek.

Kullanıcıların paylaşım ekranlarında da yeniliğe gidildi. Spotify, yeni tasarımla birlikte neler paylaştığınızı ve nerede paylaşacağınızı daha iyi bir şekilde görebilmenizi sağlıyor. Canvas’ın paylaşımlarda nasıl gözükeceği de önceden görülüyor.

Ufak ama önemli yenilikler, kullanıcıların sosyal medya platformu kullanımlarını pozitif yönde etkileyecek. Spotify’ın kullanıcılar ile yaptığı anketlere göre müzik keşfinin %40’lık kısmının sosyal medya platformları aracılığıyla gerçekleştiği ortaya çıkmış durumda. Şirketin bu deneyimi iyileştirebileceği adımları atacağına kesin gözü ile bakılıyor.

YORUMLAR