Jack Dorsey’nin Square’ı, Afterpay’i Satın Alıyor

Twitter’ın kurucu ortağı Jack Dorsey, 29 milyar dolar bedel ile Afterpay’in satın alımına öncülük etti.

twitter yatırımı
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

Jack Dorsey’nin ödeme şirketi Square, Avustralya’nın Afterpay’ini tamamen hisse senedi işlemiyle satın almak için anlaşmaya vardı. Ünlü CEO’nun en büyük kumarı olarak nitelendirilen bu yatırım, fintech ve bankacılık dünyasında dalgalanmalara yol açtı. 

Square’in finans direktörü Amrita Ahuja Financial Times’a yaptığı açıklamada, “Karşı karşıya olduğumuz fırsatın ilk günlerinde olduğumuzu düşünüyoruz” dedi. “Şimdi satın al, sonra öde perspektifinden, yalnızca çevrimiçi ödemelerle, 2024 yılına kadar 10 trilyon dolarlık ödeme hacmini temsil eden büyük ve büyüyen bir fırsat görüyoruz.” Ekip, her iki şirketin de “daha fazla tüketiciye erişimi genişleten ve her büyüklükteki tüccar için artan gelir sağlayan” çekici finansal ürünler ve hizmetler sunmayı amaçladığının altını çiziyor. 

Şimdi al sonra öde sisteminin önemli isimlerinden Afterpay’in satın alınması, Square’in finansal hizmetler pazarındaki teklifini kesinlikle destekleyecektir. Square’dan Alyssa Henry, şimdi al sonra öde sisteminin (BNPL) dünya çapındaki satıcılar için güçlü bir büyüme aracı olduğunu ve şirketin “bu ürünü yalnızca Satıcı ekosistemimize eklemekten değil, aynı zamanda güvenilir ve yenilikçi bir ekiple yapmaktan heyecan duyduğunu” söyledi.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir