Steve Jobs’ın İş Başvurusu Açık Artırmaya Çıkarılıyor

Apple’un kurucu ortağı Steve Jobs tarafından 1973 yılında doldurulan bir iş başvurusu, açık artırmaya çıkarılıyor.

Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

Steve Jobs, 2011 yılında vefat etmişti. Şimdiyse onun 1973 yılında el yazısıyla doldurduğu tek sayfalık iş başvurusu açık artırmaya çıkarılıyor. İş başvurusu, bir formdan ibaret ve ne başvurduğu pozisyon ne de şirket adı belirtilmiş. 

Mektup, Jobs’ın doğum günü 24 Şubat’tan 24 Mart’a kadar 1 ay boyunca Charterfields açık artırma web sitesinde tutulacak ve buradan çevrim içi teklif verilebilecek. Müzayedenin yaptığı açıklamaya göre belge, 1974’te Atariye katılmasından ve 1976 yılında Steve Wozniak ile Apple’ı kurmasından daha önce doldurulmuş. Reed Koleji’nden ayrıldıktan sonrasına denk geldiği düşünülüyor.

Belge hala çok iyi durumda olmasıyla birlikte bazı noktalarında kırışma, boya ve üst kenarda şeffaf bant mevcut. İçeriği ise Steve Jobs’ın ilgi alanları, tecrübeleri ve adresi gibi bilgilerden oluşuyor. Belgeye baktığınızda kimi kısımların boş bırakıldığını görebilirsiniz.

İlgi alanları bölümüne “elektrik teknolojisi veya tasarım mühendisi” yazan Jobs, bilgisayarlar ve hesap makineleri konusunda tecrübeli olduğunu da belirtmiş. Önceki işleri kısmını ise boş bırakmış. 

Steve Jobs’ın daha önceki hatıra müzayedelerinde olduğu gibi bu iş başvurusunun da yüksek bir fiyatla satılacağı düşünülüyor. 

YORUMLAR