Storytel ile Ortaklığın Ardından Spotify’a Sesli Kitaplar Geliyor

Storytel ve Spotify iş ortaklığı kurdu. Sesli kitap uygulaması Storytel, müşteriler için daha erişilebilir hale getiriliyor.

storytel spotify iş birliği
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

Son zamanların popüler sesli kitap uygulaması Storytel, Spotify ile ortaklık kurdu. Artık Storytel ve Spotify üyeliği bulunan kullanıcılar iki uygulamayı birbirine bağlayabilecek. Spotify‘ın şu anda en çok indirilen müzik akış platformu olduğu düşünüldüğünde Storytel’in erişilebilirliğini artıracağını kolayca ön görebiliriz. 

Bu  iş birliği pratikte, Storytel aboneliğine kayıt olan tüketicilerin, yalnızca Storytel platformu üzerinden değil, aynı zamanda Spotify üzerinden de bir hikaye ve sesli kitap dünyasının tadını çıkarabileceği anlamına geliyor.

Storytel bugün 25 pazarda 500 binden fazla sesli kitap sunuyor ve 2 milyonun üzerinde ücretli abonesi var. Kurucu CEO Jonas Tellander, yeni ortaklığın sundukları hizmete olan erişimi artırmasını istediklerini belirtti. Spotify Küresel Stüdyo Müdürü Courtney Holt , Spotify’ın hedefinin tüm sesler için bir platform olmak olduğunu söylüyor: müzik, podcast’ler, canlı konuşmalar ve şimdi bu ortaklık sayesinde sesli kitaplar da. Storytel, Spotify Açık Erişim Platformunu kullanarak, müşterileriyle olan ilişkilerinde doğrudan kontrol sağlarken, Spotify’da birinci sınıf sesli kitap hizmetini sunabilecek.

Spotify’ın konuyla ilgili yaptığı açıklama şu şekilde: 

“Spotify bugün, Storytel ile platforma yeni bir sesli kitap kataloğu eklenmesini sağlayacak olan heyecan verici iş birliğini duyurdu. 

Dünyanın lider sesli kitap platformlarından biri olan Storytel’in ücretli üyeleri, Storytel ve Spotify hesaplarını birbirine entegre edebilecek – ve bunu yaparak Storytel sesli kitaplarına Spotify üzerinden erişim sağlayabilecek. Storytel’in bulunduğu tüm pazarlarda geçerli olacak uygulama ile sesli kitaplar Spotify’da yılın sonuna doğru kullanıcıların erişimine sunulacak.  Bu işbirliği, Spotify’da sadece üyelere özel içerik sağlamak üzere, çeşitli yayıncıların ve içerik sağlayıcıların bir Spotify hesabı ile var olan üyelik oturumlarını doğrulamalarına olanak sağlayan Spotify’ın çok yeni duyurduğu ve yakında hayata geçecek Açık Erişim Platformu konusundaki girişiminin bir parçasını oluşturuyor. 

Spotify, 2021 yıl sonunda Açık Erişim Platformu ile ilgili daha fazla iş ortaklığı ve geniş seviyede bir kullanılabilirlik duyurmayı planlıyor.” 

İki başarılı İsveç girişiminin ortaklığı şimdiden ses getirmeye başladı. 

YORUMLAR