Super Follows ve Biletli Spaces Özellikleri Twitter’da

Super Follows ve Biletli Spaces özellikleri için harekete geçen Twitter, yeni özellikler ile ilgili açıklamalarda bulundu.

twitter, super follows, biletli spaces
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

Twitter, Super Follows ve Biletli Spaces özelliklerini yayınlamaya hazırlanıyor. Twitter Super Follows özelliği sayesinde tweetlerden gelir elde edilebileceği geçtiğimiz aylarda duyurulmuştu. Super Follows adlı ödeme özelliği ile Twitter kullanıcılarının takipçileri sayesinde gelir elde edebilmesi ve özel içeriklere erişim sağlayabilmeleri mümkün hale geliyor.

Super Follows ve Biletli Spaces özelliklerine ulaşmak isteyenler şimdilik yalnızca mobil uygulamayı kullanmak durumundalar. Ayrıca bu özellik şu an yalnızca ABD’deki kullanıcılar için aktif durumda. Super Follows sadece iOS kullanıcıları için açıkken Biletli Spaces özelliği Twitter’ın Android ve iOS sürümlerinde aktif.

Twitter, kullanıcıların özellikler çerçevesinde test gruplarına katılmalarına da imkan veriyor. Gelire Dönüştürme butonu getiren Twitter, önümüzdeki aylarda daha kapsamlı duyurular gerçekleştireceğini söyledi.

Yeni Özelliklerin Detayları Ortaya Çıktı

Super Follows özelliğinden yararlanmak için son 30 günlük süreç içerisinde en az 25 tweet atmış olmanız ve binden fazla takipçiniz olması gerekiyor. Aynı zamanda 18 yaşından büyük olma şartı da mevcut. Şirket, uygulama içi satın alma komisyonlarına ek olarak, içerik üreticilerinin gelirleri üzerinden %3 oranında komisyon talep ediyor.

App Store ve Google Pay’in %30’a varan yüksek komisyonları göz önünde bulundurulduğunda, içerik üretici gelirlerinin 3’te 2’sini elde ettiği de ortaya çıkıyor. İçerik üreticileri, Twitter’daki ömür boyu kazancı 50 bini aşarsa uygulama komisyonlardan sonra gelecekteki kazançlar için %20 alıyor.

Patreon platformunun %5 ile %12 arasında komisyon oranları aldığı mevcut durumda bu sistemin bir hayli avantajlı olduğu düşünülüyor. İçerik üreticileri, Twitter yeni özellikleri ile beraber takipçilerini farklı platformlara yönlendirmeye gerek duymadan abonelik seçeneklerini de öne çıkarabilir. Bu sayede dönüşüm oranlarında da artış gözlemlenebilir.

Biletli Spaces özelliğinde kullanıcılar, bilet fiyatlarını 1 dolar ile 999 dolar arasında oluşturabiliyor. Üreticiler, kaç biletin satılacağı gibi ufak ayarlamalar da yapabiliyorlar. Böylelikle birebir olarak görüşmelerin yapılabilmesi mümkün hale geliyor.

Biletli Spaces özelliğini kullanabilmek için son 30 gün içerisinde üç Spaces’a ev sahipliği yapmak ve 18 yaşından büyük olmak gibi şartlar bulunuyor. Şartları yerine getirenler erişim başvurusunda bulunabilirler.

YORUMLAR