Techsign 8,5 Milyon Değerleme Üzerinden Yatırım Aldı

Techsign tarafından gelen yeni bilgilere göre girişimin 8,5 milyon dolar değerleme üzerinden ilk yatırımını aldığı ortaya çıktı.

techsign değerleme
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

Dijital kimlik tanıma ve doğrulama girişimi hizmeti sunan Techsign, yeni bir yatırım aldığını duyurdu. Techsign tarafından paylaşılan bilgilere göre girişimin 8,5 milyon dolar değerleme aldığı ortaya çıktı.

Haberlere göre mevzu bahis yatırım, girişim sermayesi yatırım ortaklığı Techmine liderliğinde yapıldı. Yapay zeka destekli uçtan uca kimlik doğrulama ve eKYC çözümleri sunan yerli girişim Techsign tarafından paylaşılan bilgilere göre 2021 yılında %100’e yakın doğrulama başarısı elde edildi.

Yatırımlar Devam Edecek

Son 1 yıllık süreç içerisinde ekibini iki katına yükselten Techsign, uzaktan müşteri edinimi için ihtiyaç duyulan bütün teknolojileri bir arada sunduğu Prove ID KYC platformunu Nisan ayında kullanıma sunmuştu. Techsign’ın referansları arasında ise İş Bankası, ING Bank, Papara, Coca Cola ve Sahibinden gibi önemli şirketler yer alıyor.

Techsign eKYC çözümleri finansal teknoloji kurumları başta olmak üzere tele sağlık, e-ticaret, çevrimiçi oyun ve e-ğitim sektörlerinde müşteri edinimi, dolandırıcılık tespiti, yaş ve sürücü belgesi kontolü gibi süreçler de terih ediliyor.

8,5 milyon dolar değerleme üzerinden alınan yatırımın Techsign’ın Avrupa’daki büyüme faaliyetleri için kullanılacağı bilgileri de yayınlandı. İlerleyen süreçlerde Techsign’ın yatırım almaya devam edeceği söyleniyor.

YORUMLAR