Telegram’da Güncelleme Zamanı: Artık Görüntülü Konuşmalar Kaydedilebiliyor

Popüler mesajlaşma uygulamalarından olan Telegram’ın uzun süredir beklenen görüntülü arama özelliği ile ilgili bir gelişme sonunda geldi.

telegram
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

2013 yılından beri her geçen gün daha geniş bir kitleye hizmet vermeye devam eden Telegram, 7. yılını kutlarken uygulamasına bir yenilik daha getirdi. Mesajlaşma için Telegram kullananlar uzun süredir bekledikleri görüntülü aramaların kaydedilmesi özelliğine kavuştular.

Uygulama içerisindeki grup sohbetlerindeki okundu bilgilerinin de güncellendiği ortaya çıktı. Kullanıcılar yeni güncelleme ile beraber efektli ve yeni etkileşimlere sahip emojileri de kullanabilecekler.

Yeni Sohbet Temaları

Yeni özellikler Android ve iOS kullanıcıları için aktif hale getirildi. Özelliklerin detayları ve nasıl kullanılacağı ise resmi blog sitesinde açıklandı. Sohbet temalarının da yer aldığı güncelleme içerisinde oldukça eğlenceli ve keyifli temalar bulunuyor.

telegram

Eğer Telegram uygulamasının son sürümünü kullanıyorsanız sohbet penceresindeki üç nokta simgesine tıklayarak temaları etkinleştirebiliyorsunuz. Son güncelleme ile beraber sınırsız izleyici kitlesine sahip olabilme özelliği de tanıtıldı. Bu özelliğin en dikkat çekici yanı ise görüntülerin kaydedilebilmesi oldu.

Canlı yayınları kaçıranlar için tekrar yayınlanmak üzere kaydedebilecekleri bu özellik yüksek çözünürlükte kayıt yapılabilmesine imkan tanıyor. Birçok farklı özelliği getiren Telegram’ın yeni güncellemesindeki en dikkat çekici özellik ise görüntü kaydı olarak öne çıkıyor.

Kullanıcı sayısını giderek yükselten Telegram’ın getirdiği bu yeniliklerin en büyük rakipleri arasındaki WhatsApp tarafından da incelendiği biliniyor. Fakat bu özelliklerin WhatsApp ve diğer benzeri uygulamalara gelip gelmeyeceği kesinleşmiş değil.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir