Türkiye’nin Yerli Kripto Borsası Thodex, Siteye Giriş Durdurdu

Kripto para alım ve satım işlemlerine aracılık eden Thodex, borsadaki birçok işlemini durdurdu ve hesaplarına erişim sağlanamıyor.

thodex, kripto para, bitcoin
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

Geçtiğimiz dönemlerde 2 milyonluk Dogecoin dağıtacağını açıklayan ve tüm dikkatleri üzerine çeken Thodex, kripto para borsalarında bir hayli öne çıkmıştı. Şimdi ise kullanıcıların hesaplarından para çekememesi ve hesaplarına müdahale edememesi ile platform tekrar gündeme geldi.

20 Nisan tarihinde açıklama yapan Thodex, internet sitelerinin bakım çalışmasında olduğunu söylemişti. Yapılan açıklamada, “Son dönemlerde borsamızda meydana gelen çekim sorunları sebebiyle planlı bakım çalışması yapılacak ve çalışmalar 6 saat sürecektir.” ifadelerine yer verilmişti.

Sosyal medyada borsayı kullanan kullanıcıların sorunlarının çözülmemesi üzerine olayların büyüdüğü ve kullanıcıların polisler eşliğinde Thodex merkezlerine gitmeye başladığına dair haberler geldi. Thodex, bu haberler üzerine bir açıklama daha yaparak olumsuz haberlere itibar edilmemesini belirterek sessizliğe büründü.

YORUMLAR