Dakikalık Araba Kiralama Platformu TikTak, 3 Milyon Dolar Yatırım Aldı

Her geçen gün daha da ünlenen dakikalık araç kiralama platformu TikTak, Hedef Filo’nun liderliğinde 3 milyon dolarlık yatırım aldı.

tiktak yatırım
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

Hedef Filo tarafından sunulan TikTak by Hedef Filo çözümü sayesinde dakikalık araç kiralamaya adım atılan geçtiğimiz yılın Mayıs ayında uygulama bir hayli popüler hale gelmişti. Hedef Filo bünyesinden ayrılarak ayrı bir şirket olarak çalışmalarına devam eden TikTak, 3 milyon dolarlık yeni bir yatırım aldığını belirtti.

tiktak

Mevzu bahis 3 milyon dolarlık yeni yatırım turu, Hedef Filo liderliğinde yapıldı. Hedef Filo dışında yatırım turuna ülkemizin melek yatırımcıları arasındaki Yemeksepeti kurucusu Nevzat Aydın ve Fırat İşbecer gibi isimler dahil oldu.

Yeni Araçlar Dahil Edilecek

Gelen yeni haberlere göre 3 milyon dolarlık bu özel yatırım, seri A turu öncesinde organizasyonun büyümesi ve teknolojik altyapıların geliştirilmesi için kullanılacak. TikTak platformunun değerlemesinin paylaşılması ise henüz gerçekleşmedi. Geçen Mayıs ayından beri aktif bir şekilde hizmet sunan TikTak, 14 aylık süre içerisinde 1 milyonu aşkın kiralamaya ev sahipliği yaptı.

TikTok’un paylaştığı güncel bilgilere bakıldığı zaman platformun 450 binlik kullanıcısı ve 30 farklı marka ve model otomobili olduğu görülüyor. Sadece İstanbul’da toplam 2 bin otomobil yer alıyor. TikTak’ın önümüzdeki dönemlerde farklı marka ve modelleri de otomobil portföyüne katması bekleniyor.

Araç portföyüne elektrikli araçları da ekleyeceğini belirten TikTak ekibi, 30 yaşın altındaki yeni neslin dünya çapında hem çevreye daha duyarlı olduğu hem satın alma kültüründen vazgeçtiklerini belirtiyor.

YORUMLAR