TikTok, Kullanıcı Başına Harcanan Sürede Facebook’u Geride Bıraktı

TikTok, kullanıcı başına aylık harcanan saat miktarı açısından Facebook'u geride bıraktı.

TikTok, kullanıcı başına harcanan sürede Facebook'u geride bıraktı
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

Uygulama kullanımıyla ilgili yeni rapordan elde edilen verilere göre kullanıcılar ilk kez TikTok’ta Facebook’tan daha fazla zaman geçirdiler. App Annie, TikTok’ta geçirilen sürenin yıldan yıla %325 arttığını raporladı. Bu rakam aynı zamanda kullanıcı başına harcanan sürede zirveye yerleşmek anlamına gelmektedir.

Her pazarda neredeyse her uygulama için harcanan ortalama süre artış gösterdi. Ancak çok azı TikTok kadar artış yaşadı. TikTok, harcanan zamana göre ilk 5’de yer alıyor ve geçen yılki büyüme oranı raporda analiz edilen neredeyse tüm diğer uygulamaları geride bırakmasını sağlamaktadır.

Buna ek olarak uygulamaları geçen yıl aylık aktif kullanıcı sayısındaki büyümeye göre sıralayan 2020’nin en iyi sıçrama yapan uygulamaları listesinde 1. sırada yer almaktadır. TikTok, 2021’de 1.2 milyar aktif kullanıcıya ulaşma yolunda ilerlemektedir.

TikTok 1 milyar aylık aktif kullanıcı kulübüne girecek

Sosyal medyada, 1 milyar aylık ortalama kullanıcı sayısına ulaşan uygulamalar Facebook, Messenger, Instagram, WhatsApp, YouTube ve WeChat şeklindedir. TikTok’un yıl bitmeden bu uygulamalar arasında kendisine yer bulması beklenmektedir.

TikTok gelir söz konusu olduğunda tüketici harcamaları açısından 2. oyun dışı uygulama olarak dikkat çekmektedir. Birçok sosyal medya uygulaması reklamlardan para kazanırken, TikTok reklamlar ve kullanıcıların dijital ürünler satın almasına izin vererek para kazanmaktadır.

YORUMLAR