TikTok’un Rakibi Kuaishou 1 Milyar Kullanıcı Barajını Aştı

Kuaishou’nun CEO’su, dünya çapında aylık 1 milyar aktif kullanıcıya ulaştıklarını duyurdu.

kuaishou 1 milyar kullanıcı
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

China Media Group (CMG) ve Kuaishou, Tokyo 2020 Olimpiyatları ve  Pekin 2022 kapsamındaki stratejik ortaklıklarını resmen ilan ettikleri ortak bir basın toplantısı düzenlediler. 

Kuaishou 2011’den beri olarak dünya çapındaki internet kullanıcılarına hayat hikayelerini kaydetme ve paylaşma fırsatı veriyor. Yavaş yavaş büyüyerek sosyal medya platformları arasında kendini gösteren şirket, şu anda dünyanın her yerinden aylık bir milyar aktif kullanıcıya sahip. Bu sayının yaklaşık 150 milyonu Çin dışındaki üyeler. Durumun daha iyi anlaşılması için birkaç sayı daha verelim: TikTok’un 1,9 milyar , Facebook’un 2,85 milyar aktif abonesi mevcut. Tencent destekli şirket, Çin pazarı için Kuaishou’yu ve Çin dışındaki pazarlar için Kwai ve Snack Video’yu işletiyor. 

CEO Su hua basın açıklamasında, Kuaishou’nun yaşam hikayelerini kaydetme ve paylaşma konusundaki ilk hedeflerine sadık kaldığını söyledi. Ayrıca olimpiyatları belgeleyebilmenin ve keyfini çıkarabilmenin Kuaishou için bir onur olduğunun da altını çizdi. 

Verilen bilgilere göre  Kuaishou’da yaklaşık 50.000 yüksek kaliteli spor içeriği yaratıcısı ve 150 milyon spor hayranı kullanıcısı var. Şu anda Kuaishou’nun spor içeriği futbol, ​​basketbol, ​​boks, bilardo, yarış, doğa sporları ve açık hava sporları gibi sporları kapsamakta. 

Video şirketi Kuaishou, şu anda Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunları ve Pekin 2022 Kış Olimpiyat Oyunları için resmi yayın haklarına sahip. Firma aynı zamanda olimpiyat oyunlarının resmi radyo istasyonunda yer alan dünyanın ilk canlı yayın ve kısa video platformudur. Şirket,  ürünlerinin benzersiz yeteneklerinden ve teknolojik uzmanlığından yararlanarak kullanıcıların olimpiyatların parçası olarak sanal katılımını sağlayan bir dizi etkileşimli özellik oluşturmayı planladığını duyurdu. Aynı zamanda Kuaishou, oyunları tanıtma, farklı açılarını keşfetme ve tüm etkinliklerin kapsamlı bilgisini sağlama yöntemlerini geliştirmek üzerine çalışacak. 

YORUMLAR