TikTok’a Soru-Cevap Özelliği Geliyor

TikTok, yeni özelliğini sundu. Yorum seçeneğinin altındaki soru-cevap özelliği ile içerik üreticilerinin takipçileriyle sağlıklı iletişim kurması kolaylaştırılacak.

tiktok soru cevap özelliği Q&A
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

Instagram, Snapchat ve Twitter’ın ardından en son Netflix de TikTok benzeri bir uygulama geliştirmişti. TikTok şimdi bir adım daha atarak İngilizce Q&A şeklinde kısaltılan soru-cevap özelliğiyle içerik üreticileri ile takipçilerinin iletişimini kuvvetlendirmeyi hedefliyor. Böylece sosyal medya yarışında geride kalmayacağının sinyalini de veriyor. 

tiktok soru cevap ozelligi

Soru-cevap özelliğini kullanmak ve yorumunuzun soru olarak sabitlenmesi için sağ alt köşedeki soru işareti sembolüne tıklamanız gerekir.  Son olarak içerik üreticisi, onlara soru etiketi eklemelidir. Daha sonra bu sorulara yazılı veya videolu şekilde cevap verir. Video cevap tercih ediliyorsa soru-cevap yorumu videonun üstüne çıkartma olarak eklenecektir. 

Soru-cevap sekmesi, bu tür iletişimlerin tek bir yerde toplanmasını sağlayacak. İçerik üreticileri de burayı takip ederek gelen sorunun hemen altında çıkan “yanıtla” tuşuna basarak hızlıca cevap verebilecek. İçerik üreticisinin profiline sabitlenecek olan soru-cevap kutusuna tüm kullanıcılar erişebilir. 

Bu yeni soru-cevap özelliği TikTok hesapları canlı yayındayken de aktif şekilde kullanılabilecek. Yayındayken soru-cevap sekmelerine bakıp gelen soruları cevaplayabilirler. 

Yeni özelliği kullanmak için ayarlara gidip “Hesabı Yönet” ve “Oluşturucu Hesabına Geç”i seçmeniz gerekiyor. Dağıtımın kademeli olarak gerçekleşeceğini unutmamalısınız. Soru-cevap özelliğini hesabınızda şu an aktif hale getiremeseniz de yakında kullanabileceksiniz. 

YORUMLAR