TikTok, Video Sürelerini Uzatıyor

TikTok, 60 saniyelik kısa videolarını uzatma kararı aldı.

tiktok video
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

Dünyanın en popüler sosyal medya uygulamalarından TikTok, 60 saniyelik videolarını uzatıyor. 2021’in ikinci çeyreğinin başından itibaren içerik oluşturucuların videoları için daha fazla zamanı olacak. TikTok Ürün Müdürü Drew Kirchhoff, videoların üç dakikaya kadar uzatılacağı haberini duyurdu: “Önümüzdeki haftalarda, küresel topluluğumuza doğrudan TikTok içinde üç dakikaya kadar video çekme, yükleme ve düzenleme esnekliği vererek TikTok’taki herkese daha uzun videolar oluşturma seçeneğini sunacağız. Hazır olduğunda, daha uzun videoların artık yaratıcı araç kutunuzun bir parçası olduğuna dair bir bildirim alacaksınız.”

Böylece kullanıcılar uygulamada üç kata kadar daha uzun süre harcayacak. Böylece TikTok’un nihai hedefi olan etkileşimi maksimumda tutacağı anlamına gelir.
Üç dakikalık videolar komik videoların yanında farklı alanlarda da içerik oluşturulmasının yolunu açabilir. Amazon’un sahibi olduğu bir web analitik şirketi olan Alexa’ya göre rakipleri arasında YouTube’un da bulunduğu TikTok, küresel İnternet etkileşiminde 74. sırada yer alıyor. Yeni özelliğin onu daha mı yukarı taşıyacağı yoksa aşağı mı çekeceği  şu anda öngörülemiyor.

TikTok’un ana şirketi ByteDance CEO’su Zhang Yiming, bugün Forbes Gerçek Zamanlı Milyarderler Listesi’nde 35,7 milyar dolar değerinde.

YORUMLAR