TikTok’a Hikayeler Özelliği Geliyor

TikTok platformu, sosyal ağlarda sık sık kullanılan ‘’Hikayeler’’ özelliğini platforma entegre etmeye karar verdiğini duyurdu.

tiktok stories
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

Son yılların en popüler sosyal medya platformları arasındaki TikTok mobil uygulamasına yeni bir özellik eklemek istediğini belirtti. Şirketin yaptığı açıklamalarda, bugün neredeyse tüm sosyal medya platformlarında görülen Hikayeler özelliğinin TikTok’ta test edilmeye başlandığını ifade etti.

TikTok Hikayeler özelliği şimdilik sadece ABD bölgesindeki bir grup kullanıcı ile test ediliyor. Bu özellik ilk olarak Matt Navarra tarafından ortaya çıkarıldı. TikTok tarafından da doğrulanan bu özellik, diğer sosyal ağlardaki gibi çalışacak. Bir kullanıcı paylaşımını sadece 24 saat boyunca takipçilerine gösterebilecek.

Instagram platformunda olduğu gibi TikTok’taki hikaye modunda da paylaşım üzerine yazı yazabilme, düzenleme yapabilme ve efekt verebilme gibi ayrıntılar da yer alacak.

Sahip Olduğu Bir Özellik Sayesinde Diğerlerinden Ayrılıyor.

TikTok’un çalışmalarını sürdürdüğü Hikayeler moduna, herkese açık yorumlar getirilebilecek. Kullanıcılar paylaştıkları hikayeler üzerinden yorum yapabilecekler. TikTok’ta yer alan Hikayeler özelliğinin herkese açık yorumlar alabilecek olmasıyla Snapchat, WhatsApp ve Facebook gibi platformlardaki Hikayeler özelliği ile farklılıklar ortaya çıkacak.

TikTok’un yaptığı resmi açıklamalarda hikaye özelliğinin hangi tarihte kullanıcılara sunulacağı tam olarak belirtilmedi. Bu özelliğin iOS ve Android platformları için beraber mi getirileceği yoksa bir grubun diğerine göre daha erken tarihtemi geleceği de bilinmiyor.

Twitter’ın tutmadığından dolayı geçtiğimiz günlerde kaldırdığı ‘’Fleets’’ adlı hikaye özelliğinin TikTok platformunda ne şekilde ilerleyeceğini merak eden kullanıcılar şimdiden yeni özelliği beklemeye başladılar.

YORUMLAR