TikTok’un Sahibi ByteDance, VR Gözlük Üreticisi Pico’yu Satın Aldı

TikTok platformunun önemli çatı şirketleri arasında yer alan ByteDance, sanal gerçeklik gözlüğü şirketi Pico’u satın aldı.

tiktok, bytedance, pico
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

TikTok çatı şirketi olan ByteDance kullanıcıları için yeni hizmetler getirmeye devam ettiğini duyurdu. VR gözlük üreticisi olan Pico’yu satın aldığı hakkında haberleri CNBC haberine göre doğrulayan TikTok, ByteDance’in sanal gerçeklik dünyasına resmen adım attığını söyledi.

pico, tiktok, bytedance

Anlaşmanın finansal detaylarını belirtmeyen ByteDance, Pico’nun gelişmiş yazılım ve donanım teknolojilerinin yanı sıra ekibin yetenek ve uzmanlığının sanal gerçeklik alanında yeterli olabileceğini söyledi. Şirket, gelişen sanal gerçeklik alanına uzun vadeli yatırım yapmayı istediğini de söyledi.

En Büyük VR Gözlük Üreticileri Arasında

Güncel sanal gerçeklik gözlüğü olarak da tanınan Pico Neo 3 ile akıllarda yer edinen Pico, profesyonel müşteri hizmetleri de sunuyor. IDC tarafından yayınlanan rapora göre şirketin Facebook bünyesinde yer alan Oculus ve Çinli şirket DPVR’ın ardından üçüncü en büyük VR gözlük üreticisi olduğu söyleniyor.

Tüketici odaklı hizmetler sunan şirket, ürünlerinde de aynı deneyimi sağlıyor. Neo 3 ile bu deneyimi fazlasıyla elde ettiğini söyleyen kullanıcılar yalnızca Asya’da ürünün piyasaya sürülmesinden şikayetçiydi. Bu durumun üzerine şirket Neo 3 Pro ve Neo 3 Pro Eye ile Kuzey Amerika ve Avrupa’ya açılacağını söyleyerek alanını genişlettiğini duyurmuştu.

TikTok ile Pico arasında herhangi bir iş birliğinin yakın gelecekte olacağı ise şimdilik beklenmiyor. Sosyal medyada paylaşılan bazı özel görüntüler, Pico’nun TikTok Effect House ile entegre olabileceğine işaret ediyor.

YORUMLAR