Trendyol’daki Satıcılar, “Canlı Performansım” Özelliği ile Kendilerini Denetleyebilecek

Satıcı Paneli üzerinde yer alan Pusula ekranında hayata geçirilen ''Canlı Performansım''satıcıların kendi performanslarında aktif bir şekilde kullanılacak.

trendyol
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

Trendyol Satıcı paneli kısmındaki Pusula üzerinden hayata geçirilen Canlı Performansım butonu, satıcıların gerçek zamanlı bir şekilde performanslarını görebilmelerini ve aksiyon alabilmelerini sağlıyor. Canlı Performansım sayesinde en fazla satılan ürünlere ve ürünlerin satış performanslarına hızlıca ulaşılabilecek.

Trendyol bu özellik ile satıcıların kolay bir şekilde ilerlemelerini takip etmelerini ve aksiyon alabilmelerini hedefliyor. Canlı Performansım ile satıcılar kendilerine ait güncel ciro, toplam ziyaret, satış ve sipariş adetleri ile en çok satan 5 ürünün stok ve satış bilgilerine erişebilecekler.

trendyol

Yapılan bu takipler çerçevesinde satıcılara verimlilik, yaratıcılık, üretkenlik, hızlı aksiyon, karar verme mekanizması değişimleri gibi konularda yarar sağlanıyor. Satıcıların sistemde bulunan verilerinden çıkardığı analizler sonucunda yeni stratejiler oluşturabilmesi mümkün hale gelecek.

Satıcılar için Yeni Özellikler ve Analiz İmkanı Sunuyor

Dijital fayda sağlamayı hedefleyen Pusula üzerinde satıcılar, satış ve operasyon raporları ile geçmişe dönük ürün, marka ve kategori kısmında performans analizi yapabilecekler. Trafik ve favori verilerin takip edilmesi ve mağaza satışlarının ölçümlenebilmesi de böylelikle mümkün hale gelecek.

Satıcılar, Trendyol üzerinde kategori bazlı olarak en fazla satılan ürünlere ulaşabilecekler. Ayrıca değerlendirme raporları sayesinde ürün ve paketleme performansları ile ilgili yorumları, puanları ve satıcıya ait genel puan detaylarını inceleyebiliyorlar.

Sistem içerisinde ilerleyen süreçlerde Pusula ekranında yeni eklemeler yapılacağı da söyleniyor. E-ticaret dünyasında başarılı şekilde ilerleyen Trendyol, ürün bazlı olarak satış ve ziyaret performansına anlık olarak ulaşabilmenizi sağlayacak.

YORUMLAR