Trendyol Influencer Akademi Kuruldu

Türkiye'nin e-ticaret devi Trendyol, Influencer Akademi girişimini duyurdu.

trendyol
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

2 milyar dolarlık büyük bir yatırım anlaşmasının arifesinde olan Trendyol, bugün yeni bir atılım ile kullanıcıların karşısına çıktı. İçerik üreticileri için ‘’Influencer Akademi’’ adlı yeni bir program başlattığını söyleyen e-ticaret liderlerinden Trendyol, bu program sayesinde içerik üreticilerinin kendilerini geliştirmelerini sağlayacak.

Trendyol Influencer Akademi, Türkiye’deki içerik üreticilerinin daha güçlü içerikler oluşturabilmesini sağlayabilecek özellikleri barındırıyor. Aynı zamanda Trendyol’un affiliate programına dahil olan 15 binden fazla içerik üreticisinin dahil olabileceği bu program, e-ticaret dünyasına girmek isteyen içerik üreticilerinin konu ile ilgili bilgi sahibi olabilmelerine de destek sağlıyor.

İçerik Üreticilerine Büyük Destek

Özellikle Instagram’da içerik üreten kullanıcılar zaman zaman Trendyol içerisinde oluşturdukları alışveriş sepetlerini takipçileri ile paylaşıyorlardı. Bu içerik üreticileri, Trendyol Affiliate programına dahil ise yapılan her satış, içerik üreticisi için gelir kaynağı oluyordu. Trendyol Influencer Akademi bu sistemin iyileştirilmesini sağlayacak gibi gözüküyor.

Trendyol Influencer Akademi’de bulunan eğitimler incelendiğinde, içerik üreticilerinin ne şekilde güçlü içerikler üretebileceklerine ek olarak, e-ticaretin doğal parçası olan mağazalar, fatura süreçleri ve ürünlerin listelenmesi gibi konular ile ilgili de videolar ortaya çıkıyor.

YORUMLAR