Trendyol ‘’Sepette İyilik Festivali’’ Başlıyor!

Sepette İyilik Festivali kapsamında STK’nın devam eden projelerine destek olabilme imkanı sunan dijital destek kartları Trendyol müşterilerine sunuluyor.

trendyol iyilik festivali
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

Trendyol toplumsal sorunların çözümlerine katkı sağlayabilmek için Sepette İyilik Hareketi’nin ilk yılında Sepette İyilik Festivali’ni düzenleyerek gündeme geldi. Şirket tarafından yapılan açıklamalara göre bugün ve yarın yapılacak olan festivalde 33 ayrı sivil toplum kuruluşunun (STK) ürünlerinin dışında bu kuruluşlara ek kaynak yaratabilme hedefiyle hazırlanmış dijital destek kartlarına da müşteriler ulaşabilecek.

Satılan ürünler ve dijital destek kartlarının gelirlerinin tamamı ise STK’lara aktarılacak. Platform üzerinden birçok farklı derneğe ait olan dijital destek kartlarına erişim sağlanabilecek. Farklı paydaşlar da iyilik hareketinde bir araya gelecek.

Türkiye’ye ve ekosistemine yüksek bir pozitif etki yaratmak isteyen Trendyol, aynı çatı altında topladığı STK’lara yarattığı kaynaklar için 1 yılda 1 milyon TL’nin üzerinde rakamları görmüş durumda.

Ek Kaynak Üretimi Destekleniyor

STK’ların ek kaynaklar üretmesine destek vermesinin yanı sıra dijitalleşmesinin de önemli olduğunu söyleyen Trendyol, STK’lara ürün listeme, tedarik ve operasyon süreçlerinin yönetimiyle ilgili de geliştirmeler sunuyor. Satış stratejileri ve müşteri memnuniyeti yükseltme gibi e-ticaret için önemli olan noktaların öğrenilmesi fırsatı beraberinde geliyor.

Örnek projelere imza atılan dönemde dijital destek kartlarıyla sahne emekçilerine de destek sunuluyor. TEV ile beraber Trendyol Kalpten Kalbe Bursu’nu hayata geçiren platform, üniversite öğrencilerine burs imkanı da sunuyor. Platformda yer alan Bağış Paneli sayesinde STK’lara yapılan bireysel bağışların artırılması sağlanıyor.

YORUMLAR