Kişisel Finans Uygulaması Truebill, Yeni Finansman Turunda 45 Milyon Dolar Yatırım Aldı

Kişisel bir finans uygulaması olan Truebill, D Serisi yatırım turunda 45 milyon dolar topladı.

kişisel finansman uygulaması
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

2011 yılında kişisel bir finans uygulaması olarak kurulan Truebill şirketi son D Serisi finansman turunda 45 milyon dolar topladı. Böylece 10 yıl sonunda toplam 85 milyon finansmana ulaşmış oldu. 

Bessemer Venture Partners, Cota Capital ve Eldridge Industries’in katılımıyla Accel tarafından yönetilen yatırımın işlevsel hedefleri de belirlendi. Kullanıcılara daha fazla görünürlük sağlanması için finansal yönetim araçları platformunun geliştirilmesi üzerine çalışılacak. Şirket ayrıca, nakit akışını sağlıklı tutarken zahmetsizce tasarruf sağlayan yapay zeka destekli otomatik tasarruf aracı özelliği geliştirecek ve kişisel finans araçlarını web’e de getirecek. 

finans uygulaması yatırım

2 milyon kullanıcısı olan platformun kurucu ortağı ve CEO’su Haroon Mokhtarzada, “Her gün 10.000’den fazla kişi, mali durumlarını daha iyi anlamak ve iyileştirmek için Truebill’e kaydoluyor” açıklamasını yaptı. Mokhtarzada ayrıca yeni sermaye ile nasıl bir dönüşüm içine gireceklerini şöyle anlattı: “Üyelerin yalnızca abonelikleri ve harcamaları yönetmelerini değil, aynı zamanda tasarruflarını optimize etmelerini ve finansal sağlıklarını iyileştirmek için bilinçli kararlar vermelerini kolaylaştıran hepsi bir arada, bütünsel bir platforma dönüşüyoruz.”

Finansman turu, Truebill’in iş gücünü genişletmesine de izin verecek. 100’den fazla çalışanı olan şirket, yeni işe alımların veri bilimi, mühendislik ve pazarlama rollerine odaklandığını belirtti. 

2011’de Haroon, Yahya ve Idris Mokhtarzada kardeşler tarafından San Francisco’da kurulan uygulama, iOS App Store‘da sürekli olarak en iyi 30 finans uygulaması arasında yer alıyor.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir