Türkiye İş Bankası’ndan Tarım Odaklı Girişimcilik Programı: WorkupAgri

Türkiye İş Bankası, tasarım ve sürdürülebilirlik sektöründe girişimcilere özel fırsat sunabileceği yeni bir hızlandırma programı açıkladı.

workupagri, türkiye iş bankası
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

Türkiye İş Bankası, WorkupAgri isimli tarım odaklı girişimcilik programını açıkladı. Program için tarım ve sürdürülebilirlik alanında 6 ay sürecek girişimcilere özel mentorluk planını duyurdu. Programa katılacak olan girişimlere birbirinden farklı fırsatlar da sunuluyor.

WorkupAgri programı kapsamında Türkiye İş Bankası ve ortakları sayesinde geniş mentor ve kurumsal ortak ağı çözümleri doğrulama imkanı sunulacak. Aynı zamanda test yapabilme ve kavram kanıtlama çalışmaları da programa dahil olacak.

workupagri, türkiye iş bankası

Bölgesel ve yerel ortakların desteğiyle küresel pazardaki iş fırsatlarına erişim imkanı da program katılımcılarına sunulacak. Böylelikle yeni pazarlar ve bağlantıların derinlemesine analizi yapılabilecek.

Başvurular 9 Eylül Perşembe Gününe Kadar Devam Ediyor

Alanında uzman olan mentorlar ve sektör paydaşları ile bir araya gelebileceğiniz WorkupAgri programı finansman ve yatırım ağlarına erişim imkanını da sunuyor. Türkiye İş Bankası WorkupAgri programı ile tarım alanında değer önerisi geliştirmeyi hedefliyor.

9 Eylül Perşembe gününe kadar başvuruları devam edecek olan programda tarım alanında akıllı teknolojileri kullanarak verimliliği artıran, doğayı koruyan ve iklim değişikliği ile mücadeleye katkı sunan çözümleri olan 5 girişim seçilecek. Programa seçilen girişimler altı aylık eğitimden geçecek.

İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Şahismail Şimşek, WorkupAgri programı kapsamında girişimcilik ekosisteme katkı sunmaktan son derece heyecanlı olduklarını söyledi. Bütün faaliyetlerini çevreye ve topluma sürdürülebilir değer üretebilme yaklaşımı ile devam ettirdiklerini söyleyen Şimşek, Hackquarters partner desteği ile tarım alanına özel bir program sunduklarını belirtti.

YORUMLAR