Twitter, Afrika’daki İlk Ofisini Gana’da Açıyor

Twitter, pazar genişliğini artırmak için ilk defa bir Afrika ülkesinde, Gana’da ofis açıyor.

afrika girişimi
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

Danışmanlık şirketi StatCounter’a göre Afrika,% 59’luk dünya ortalamasına kıyasla% 39 civarında internet kullanımı ile teknoloji şirketleri tarafından en az keşfedilen bölgedir.  Bu sayı, mobil geniş bant ağlarının genişlemesi ve cep telefonlarının erişilebilirliğinin gelişi sayesinde her yıl artmaktadır.

Twitter’dan önce davranan Facebook, 2020 yılında dünyanın en büyük su altı kablo ağlarından birini inşa etmek için büyük Afrika telekomünikasyon şirketleriyle bir anlaşma yaptı.Afrika İnternet kullanıcılarının yaklaşık% 59’u Mart 2021’de Facebook hesaplarına sahipken, StatCounter programından elde edilen veriler Twitter’a sadece% 11.75’ine sahip.

Gana Başkanı Nana Akufo-Addo, “Bu, Twitter ve Gana arasındaki güzel bir ortaklığın başlangıcı” dedi. Sosyal ağın varlığının Ganalı teknoloji sektörünün gelişimi için çok önemli olduğunu söyledi.

Kurucu  Jack Dorsey, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Kıtada (Afrika’da) artık Twitter mevcut. Gana ve Nana Akufo-Addo’ya teşekkür ediyorum” ifadesini kullandı.

YORUMLAR