Twitter, Alışveriş Özelliğini Test Ediyor

Twitter profilleri, alışveriş için daha pratik hale getiriliyor. Artık satılık ürünleri bulunan Twitter profillerinin ana sayfalarında satın alma modülü olacak, böylece kullanıcılar uygulamadan alışveriş yapabilecekler.

twitter alışveriş
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

Twitter, uzun yıllar süren klasik ve durağan güncelleme ritmini 2021 itibariyle dinamikleştirmeye başladı. Dünyanın en çok kullanılan sosyal platformlarından biri olan uygulama, Instagram’daki kadar popüler olmasa da alışveriş sitelerinin aktif olduğu ve reklamlarını yürüttüğü bir alan olarak da hizmet veriyordu. Artık burada da en yakın rakipleri kadar aktif olmak istediğini yeni testi ile gösterdi. 

Yeni modül sistemi, kullanıcıların belirli markaların veya mağazaların Twitter profillerindeki kataloglarından ürünleri keşfedebilecekleri yeni bir işlev olarak oluşturuluyor. Modül, Twitter profilinin biyografisinin alt kısmında yer alacak ve içindeki mağazalar ürünlerini sergileyebilecek. Böylece  kullanıcılar mağazadaki ürünleri hızlı bir şekilde inceleyebilecek ve Twitter tarayıcısı sayesinde mağazadan satın alabilecekler. 

Twitter, bu hareketin, şirket tarafından uygulama içi satın almaları entegre etme stratejisine yönelik tamamen terk edilmesinden sonra geldiğini söylüyor. ABD’deki birkaç kullanıcıya açılan testin amacı, izleyicilerin bu yeni işleve ne kadar açık olduğunu görmek: “Bize, insanların Twitter’da tercih ettiği alışveriş deneyimleri hakkında bilgi edinmeye devam etme fırsatı verecek.”

Alışveriş modülü, şimdilik sadece bir test olsa da Twitter’da alışveriş yapmanın yeni bir yolu olabilir.

YORUMLAR