Twitter, Bitcoin ile Bahşiş Verme Özelliğini Başlattı

Twitter, içerik oluşturucuların içeriklerinden para kazanmalarını sağlayan 'Tip Jar' için Bitcoin işlemlerini ekledi.

twitter bahis özelliği
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

Twitter, takip ettiğiniz içerik oluşturucularına Bitcoin ile bahşiş verme özelliğini herkese açtı. Bitcoins (BTC) artık Strike uygulaması ile entegrasyon yoluyla sosyal ağ Twitter üzerinden dünya çapında gönderilip alınabilir.

Şimdilik Apple’ın iOS işletim sistemini kullanan tüm Twitter kullanıcılarına açılan özellik önümüzdeki haftalarda Android’deki Twitter uygulaması için işlev etkinleştirilecek. Strike’ın CEO’su Jack Mallers,  Twitter üzerinden nasıl bitcoin gönderileceğini ve  Chicago’dan El Salvador’a uluslararası bir işlem yapmayı açıkladığı videoda işlevselliği gösterdi.  Geliştirici, işlemini alan kişinin Twitter’ına entegre edilmiş Strike uygulamasına sahip olduğunu ve bu özelliği kullanmak için bir gereklilik olduğunu açıkladı. Twitter’ın bu özellik için komisyon talep etmeyeceğini de belirtelim.  Birine para göndermek için kişinin profiline gidip bahşiş kavanozu simgesine tıklayarak mevcut ödeme şekillerinden biriyle ödemenizi tamamlayabilirsiniz. 

Ürün Müdürü Esther Crawford, blogunda yaptığı resmi bir duyuruyla Twitter’dan müzik dağıtım platformu Bandcamp, dijital patronaj platformu Patreon ve ödeme uygulamaları Venmo ve Cash App gibi diğer uygulamalara da ipuçları (bitcoin ile değil, fiat para ile) gönderilebileceğini duyurdu.

YORUMLAR