Twitter Diğer Kullanıcılara Bitcoin ile Destek Vermenize İzin Verecek

Twitter'da birkaç ay boyunca kullanılabilen bahşiş sistemi, kullanıcıların favori hesaplarına Bitcoin ve Ethereum bağışlamasına izin verecek.

twitter kripto para bahşiş
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

Twitter’ın kurucusu ve CEO’su Jack Dorsey, aynı zamanda Bitcoin ve kripto para birimlerinin büyük bir destekçisi olarak biliniyor. Bunun somut örneklerinden biri yakında kullanıcılara sunulacak olan Bitcoin desteği olacak. Sosyal ağda sevdiğiniz içerik üreticilerine Bitcoin ile destek olabileceksiniz. 

Alessandro Paluzzi’nin keşfi, Jack Dorsey’in kripto para birimleri zaafını bildiğimizde o kadar da şaşırtıcı gelmiyor. Paluzzi, Twitter hesabından paylaştığı ekran görüntüleri ile sosyal platformun, geleneksel Bitcoin ağından daha düşük ücretlerle ve daha hızlı ödemelere imkan veren bir teknik yenilik olan Lightning’i kullanacağını söylüyor. 

Bir diğer ekran görüntüsünde, kullanıcıların bir içerik üreticisine nasıl bağışta bulunabileceğini görüyoruz. Çok basit olan bu sisteme göre ödeme yöntemini (Bitcoin ve Ethereum dahil) seçtikten sonra kripto para biriminin adresinin girilmesi ve ardından ödenecek tutarın seçilmesi yeterli olacak. 

Twitter’ın bu uygulama için arka planda iyi bir teknik süreç geçirdiği anlaşılsa da ne zaman halka sunulacağı belli değil. Twitter CEO’sunun kriptolara olan ilgisi göz önüne alındığında, uzun sürmeyebilir. Dorsey, daha önceki açıklamalarından birinde Bitcoin’in dünyaya barış getireceğini öne sürmüştü! 

YORUMLAR