Twitter, Haber Bülteni Platformu Revue’yü Türkiye’de Test Etmeye Başladı

Twitter, Ocak 2021’de satın aldığı Revue’nün entegrasyonunu ABD ve Hindistan’ın ardından Türkiye’de de test etmeye başladı.

Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

Twitter; geçtiğimiz ay, Hollanda merkezli haber platformu Revue’yü satın almıştı. Bu platform artık Twitter üzerinden bülten yayınlayan üyeler için kullanılacak. Şubat ayının başında kapalı beta süreci ABD’de ve Hindistan’da başlatılmıştı. Şimdiyse Türkiye’deki kullanıcılara sunuldu. Ancak yeni özelliğin test aşaması sınırlı sayıda kullanıcıya açılmış olabilir. İçerik üreticilerinin daha çok verim sağlamasını hedefleyen Twitter, yeni özelliğini tüm kullanıcılara açmamayı da tercih edebilir. Çünkü, tüm üyelere ne zaman sunulacağı açıklanmadı.

Entegrasyonu, daha fazla seçeneğine tıkladığınızda açılan sayfa üzerinde yeni bir sekme olarak görebilirsiniz. Bültenler seçeneğine tıkladığınızda şu pop-up ile karşılaşacaksınız: Hedef kitlene ulaşmak için başka yollar mı arıyorsun? Çalışmalarının karşılığını almaya hazır mısın? Twitter’ın yazar ve yayıncılar için oluşturduğu bülten aracı olan @Revue’yü deneme zamanı. 

Pop-up’a bastığınızda Revue’ye yönlendirileceksiniz. Burada sizi, yeni başlayan kullanıcıların bilgi edinebilmesi için Twitter’ın tanıtım yazısı karşılayacak. Okuduktan sonra blogdaki adımları takip ederek bülten oluşturmaya başlayabilirsiniz.

Entegrasyon sayesinde bülteninize Tweet yerleştirebilir ve kolayca planlayıp Twitter’da yayınlayabilirsiniz. Bu yeni özellik, zamanla ücretli hale getirilebilir gibi görünüyor. Revue’nün entegrasyondan önceki e-posta listelerini içe aktarma, etkileşim analizi, ücretli abonelik modelleri de varlığını sürdürüyor. 

YORUMLAR