Twitter, Paylaşımlarınıza Cevap Verecek Kişileri Seçmenize İzin Veriyor

Bugünden itibaren kullanıcılar Twitter paylaşımlarından sonra yanıt verebilecek olan kişileri özel olarak seçebilecekler.

twitter güncelleme
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

Sosyal medyanın dev ismi Twitter, geçtiğimiz yıl Ağustos ayında kullanıcıları memnun eden bir özellik sunmuştu. Twitter, eklediği özellik ile beraber kullanıcılarına Tweet oluşturdukları zaman Tweet’e kimlerin yanıt verebileceğini ayarlayabilmeleri özelliğini getirmişti. Kullanıcılar Tweet’lerine herkesi, sadece takip ettiği kişilerin veya yalnızca Tweet’te bahsedilen kişilerin yanıt vermelerini tercih edebiliyorlardı.

Sınırlamalar Kaldırıldı

Özellik içerisinde bazı sınırlamalar da mevcuttu. Tweet’e yanıt verebilecek kişileri sadece Tweet oluştururken planlayabiliyordunuz. Tweet paylaşıldığı zaman ise bu tarz bir ayar yapmanız mümkün değildi. Bugün Twitter’ın resmi Destek hesabından yapılan özel bir paylaşım uzun süredir kaldırılması beklenen kısıtlamanın sonlandırıldığını doğruladı. Özellik Instagram platformundaki benzer uygulama ile hemen hemen aynı şekilde çalışıyor.

Twitter resmi Destek hesabından yapılan özel paylaşım içerisinde artık Tweet attıktan sonra kimlerin yanıt verebileceğini kullanıcıların tercih edebileceği belirtildi. Twitter’da Tweet attıktan sonra bu özelliği bütün dünya için kullanıma sundu. Özellikten yararlanabilmek için ilgili ayarı aktif etmeniz yeterli oluyor.

YORUMLAR